Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

EHX Silencer: krotitel šumu

Především kytaristé používající větší porci zkreslení se často neobejdou bez efektu noise gate, jenž je schopen eliminovat nežádoucí brumy a šumění, které vytavené aparáty mnohdy produkují. Většina muzikantů také ví, jaký nárůst šumu může způsobit nakopávací krabička zařazená před zkresleným kanálem zesilovače. Pokud se s podobným problémem potýkáte a gate ve vašem pedalboardu zatím chybí, tak by vás mohla oslovit novinka od Electro Harmonix, kterou je omezovač šumu EHX Silencer.

Přehledné a v této kategorii efektů nadstandardní ovládání sestává z trojice potenciometrů - Thresholdem nastavujeme hladinu hlasitosti, od které se noise gate aktivuje, knoflíkem Release volíme čas reakce efektu (8 ms až 4 sekundy) a potenciometrem Reduction určíme míru redukce šumu (-70 dB až +4 dB).

Noise gate je kromě klasického jackového vstupu a výstupu vybaven také sendem a returnem efektové smyčky. Footswitch samotné šumové brány pracuje v buferovaném režimu a to z důvodu funkčnosti implementované efektové smyčky, která by v případě přepínání v modu true bypass byla při vypnutém gatu vyřazena ze signálové cesty.

Electro Harmonix Silencer lze napájet 9V baterií (je součástí balení) nebo adapterem. Efekt by se měl na evropský trh dostat v průběhu září, cena pro USA byla stanovena na 77 dolarů. Pokud uvažujete o pořízení kvalitního omezovače šumu, který navíc disponuje poměrně detailním ovládáním, tak vyzkoušejte nový EHX Silencer.

Tagy EHX

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY