Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 28.10.2017 - 00:01

EHX Cock Fight Plus: kombinace talking wahu a fuzzu

Populární auto wah Cock Fight z produkce newyorského výrobce Electro Harmonix se dočkal svého nástupce. Jedná se o model Cock Fight Plus, jenž kombinuje mechanické i zvukové vlastnosti klasického kvákadla s talking wahem a zkreslením typu fuzz, které lze zařadit před i za filtraci.

Šasi vycházející z designu wahu Jim Dunlop Cry Baby je vyrobeno z odolného ABS plastu a uvnitř jeho základny se ukrývá trojice obvodů - mezi filtračním režimem Cry disponujícím zvukovým charakterem standardních wah pedálů a modem Talk se soundem produkujícím zvuk Talk Boxu s typickým vokálním rejstříkem se přepíná pomocí páčkového spínače na levém boku.

Na stejné straně najdeme malé potenciometry Volume (celková hlasitost) a Bottom přidávající do signálu nízké frekvence a při extrémnějších hodnotách také gain. Integrovaný fuzz lze díky třípolohovému spínači Pre/X/Post umístit před/za filtraci nebo jej zcela odpojit. Režim Pre nabízí spíše vintage sound ala Jimi Hendrix a v poloze Post dostaneme moderněji koncipovaný tón.

Ovladače zkreslovací sekce jsou na pravém boku šasi a skládají se korekce Tone, ovladače Drive a knoflíku Bias, jehož otáčením proti směru hodinových ručiček nastavujeme tzv. efekt vybitých baterií, jenž zásadně ovlivňuje celkový témbr a zvukové vlastnosti fuzzu.

Kovový footswitch pod nášlapným pedálem je zapojen v bufferovaném režimu a efekt je možno napájet 9V adapterem nebo baterií, jejíž šachta je umístěna na spodní straně efektu. EHX Cock Fight Plus by se měl v evropské distribuci začít objevovat v průběhu prosince a jeho cena se bude na českém trhu pohybovat okolo hranice 3 600 Kč.

Tagy EHX EHX Cock Fight Plus
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY