Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 24.12.2015 - 00:01

EHX 720 Stereo Looper: 10 smyček a 12 minut muziky

Loopery a různé smyčkovače se řadí mezi efekty, které muzikanti využijí nejen při živém vystoupení, ale jsou také praktickými pomocníky při cvičení nebo tvorbě hudby. Společnost Electro Harmonix přidala před koncem roku do svého portfolia novinku v podobě krabičky s označením EHX 720 Stereo Looper, která kromě tzv. true sterea (2xIn, 2xOut) nabízí nadstandardní editaci a paměť pro ukládání smyček.

Číslo 720 v názvu efektu odkazuje na maximální čas smyčky (720 sekund - 12 minut), které zařízení díky 24-bitovým A/D/A převodníkům a vzorkování 44.1 kHz nahraje ve vysoké, nekomprimované kvalitě. Krabička je schopna pojmout až 10 nezávislých uložitelných loopů.

Základ ovládání tvoří potenciometr Level pro nastavení poměru mezi čistým signálem a smyčkou a encoder s funcemi Push:Mode, kterým volíme ze tří modů Loop Select, Loop Progress a Fadeout Time (výběr a řízení loopů, nastavení fadeoutu v sekundových krocích), jenž následně upravujeme knoflíkem Loop. O aktivaci režimů Rec, Play a Memory informuje červená, zelená a žlutá dioda.

Pod potenciometry najdeme červeně podsvícená tlačítka Reverse a 1/2 Speed, jenž umožňují obrácené přehrávání smyčky nebo zpomalení záznamu a jeho přeladění o oktávu dolů. Šasi je osazeno dvojicí nášlapných footswitchů s tichým chodem - levým zapínáme funkce record, overdub a playback a také undo/redo. Pravým spínačem se pohybujeme mezi mody Stop a FX, přičemž druhý režim přidává k signálu funkci Reverse nebo 1/2 Speed, které jsou jinak v modu Stop přepínatelné pouze ručně.

Krabička nabízí také nastavení pořadí režimů rec-play-dub a návrat do továrního nastavení. Efekt lze napájet 9V baterií, která při průměrném odběru 60 mA vydrží dodávat obvodu patřičnou energii po dobu cca 8 hodin (alkalický typ) nebo adapterem, jenž je součástí balení.

Pokud se poohlížíte po kvalitním looperu disponujícím širokými možnostmi nastavení a uložitelnými presety, tak by se vám EHX 720 Stereo Looper mohl zamlouvat. Předpokládaná cena efektu se bude pohybovat okolo 160 Euro a v Evropě se novinka objeví pravděpodobně v průběhu února.

Tagy EHX
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY