Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Efektový napaječ EHX MOP-D10

K malému napěťovému distributoru S8 přidává firma Electro-Harmonix luxusněji pojatý model MOP-D10 opatřený desítkou izolovaných 9V výstupů, které jsou na rozdíl od „osmičky“ napájeny přímo ze sítě, takže odpadá nutnost připojení externího adapteru. Vývojáři newyorské značky vměstnali elektroniku do nízkoprofilového šasi z ocelového plechu a součástí balení je kromě jiného i montážní kit pro připevnění modulu do pedalboardu.

Krabička o rozměrech přibližně 20 x 15 x 5 cm a hmotnosti cca 800 g nabízí galvanicky oddělené nízkošumové cesty s barelovými konektory 5.5 x 2.1 mm (minus polarita na centrálním pinu), ke stabilnímu chodu bez rušivých interferencí přispívá speciální toroidní transformátor a vstupní napětí lze prostřednictvím posuvného AC přepínače, umístěného na zadní straně, nastavit na úrovně pro síťový provoz 115 nebo 230 voltů.

Celková maximální hodnota proudu činí 2.3 A a je rozdělena následovně: čtveřici 9V DC výstupů je přidělen proud 4 x 100 mA, dva výstupy nabízejí 2 x 250 mA, další dvojice zvládne 2 x 300 mA a poslední dva konektory 2 x 400 mA slouží k napájení různých multiefektů či dozvukových a předzesilovacích pedálů, které v některých případech vyžadují vyšší porci proudu.

Nechybí stavová dioda navázaná na kolébkový hlavní spínač, přiloženo je deset DC propojek o délce cca 60 cm, ukončených rovným a lomeným konektorem, síťová šňůra dlouhá 1.8 m a zmíněná sada čtyř kovových perforovaných profilů se šrouby, určených pro bezpečné upevnění systému do různých typů pedalboardů.

Electro-Harmonix MOP-D10 představuje profesionální efektový napaječ s odolnou konstrukcí, kvalitními filtračními obvody a dostatečnou proudovou rezervou. Oficiální cena včetně příslušenství se na našem trhu pohybuje okolo 7600 Kč. Výrobce sice tuto možnost v manuálu nezmiňuje, ale předpokládám, že propojením dvou výstupů pomocí Y kabelu by bylo možno dosáhnout zdvojnásobení napětí (18 V – sériově) nebo navýšení proudu (paralelně).

Tagy Electro Harmonix EHX MOP-D10

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY