Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Dvoukanálové celolampové kombo PRS Sonzera 20 2023

Po téměř šesti letech vrací firma Paul Reed Smith do svého produktového katalogu elektronkové kombo Sonzera 20, u něhož číslovka v názvu značí výkon koncového stupně. Modernizovaný aparát s kompaktními rozměry a jedním dvanáctipalcovým reproduktorem je v případě čistého kanálu zvukově inspirován klasickými vintage komby Fender z šedesátých let a PRS jej označuje jako skvělou platformu pro efektové pedály.

Předzesilovací část s upraveným voicingem nabízí zmíněný čistý kanál s americkým zvukovým charakterem a flexibilně koncipovanou zkreslenou větev disponující velkou porcí gainu. Na hlavním panelu najdeme hlasitost, basy, výšky pro sekci Clean, a třípásmové korekce, Level, Drive plus páčkový switch Bright pro kanál Gain. Společný je parametr Presence doplněný potenciometrem pružinového reverbu ošetřeného lampou.

Páčkové spínače Power a Standby mají své místo na zadním panelu, společně se sendem / returnem sériově zapojené efektové smyčky, konektorem footswitche přepínajícího kanály a aktivujícího reverb, pěti repro výstupy (impedance 1x16 / 2x16 / 1x8 / 2x8/ 1x4 ohmů) a trojicí terminálů sloužících k nastavení biasu koncových elektronek.

Aparát je postaven na čtveřici preampových lamp 12AX7 / ECC83, výkonová sekce využívá dvě pentody 5881 nebo 6L6WGC-STR ve verzi Short Bottle a zvolen byl reproduktor Celestion V-Type. Skelet komba PRS Sonzera 20 2023 je vyroben z lehké odolné překližky kryté černým vinylem kombinovaným s ochrannou sítí v barvě pepř a sůl.

Oficiální cena modelu využitelného v celé řadě hudebních stylů se v případě americké části trhu pohybuje těsně pod hranicí 1000 dolarů včetně externího dvoutlačítkového footswitche. Rozměry: 49.5 x 45.7 x 26.7 cm; hmotnost: cca 19 kg.

Tagy PRS PRS Sonzera 20 2023

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY