Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 14.04.2020 - 00:01

Duální stereo reverb EHX Oceans 12

Před dvěma lety představený reverb Oceans 11 byl pro firmu Electro Harmonix trefou do černého, o čemž svědčí např. ocenění Platinum Award časopisu Guitar World, hlavní cena na loňském veletrhu NAMM nebo časté nominace na post nejlepšího reverbu v různých muzikantských anketách. Na úspěch tohoto modelu se bude nyní snažit navázat luxusněji vybavená verze Oceans 12 s rozšířenou konektivitou, možností programování a detailnější editací.

Oproti předchozí variantě nabízí novinka celkem 12 reverbových algoritmů (Room, Spring, Plate, Reverse, Eco, Tremo, Mod, Dyna, Auto-Inf, Shimmer, Polyphonic, Resonant), které je možno použít nejen v mono, stereo či duálním true stereo modu, ale dva vybrané presety lze současně aktivovat také v paralelním nebo sériovém zapojení.

Paměť pojme 24 předvoleb, přičemž každá obsahuje dva reverby přepínatelné pomocí footswitchů A/B,  připraven je spínač pro volbu Momentary, nechybí parametr Tails zachovávající přirozené doznění ambientu i po vypnutí efektu a čtveřice potenciometrů FX Lvl, Pre-delay, Time, Tone disponuje  dalšími funkcemi včetně parametru Tide ovlivňujícího stereo bázi.

K sekci Reverb Type jsou navíc přiřazeny dva menší ovladače, jejichž funkce (rychlost a hloubka modulace, citlivost, drive atd.) jsou závislé na vybraném dozvukovém algoritmu. Součástí výbavy je i tap tempo a průběh efektovaného signálu lze ovládat v reálném čase pomocí expression pedálu.

Krabička je osazena pěti jackovými konektory zajišťujícími provoz už zmíněných režimů mono, stereo, true stereo, připojení externího pedálu nebo footswitche a pravý vstup/výstup má zároveň funkci sendu/returnu efektové smyčky. Duální stereo reverb EHX Oceans 12 je napájen 9V adapterem, oficiální cena se pohybuje pod hranicí 240 dolarů.

Tagy Electro Harmonix EHX Oceans 12
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY