Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 04.11.2020 - 00:01

Druhá generace Korgu Volca Sample

V roce 2014 přibyl do kolekce Korg Volca malý digitální sampler/sekvencer Sample, který se velmi rychle zařadil mezi neoblíbenější produkty dané kategorie. Po šesti letech hlásí japonská značka návrat k tomuto modelu, jenž dostává nástupce s označením Volca Sample 2. Oproti předchůdci nabízí druhá generace porci nových zvuků, více paměti, vylepšené ovládání a také širší konektivitu.

Zdvojnásobený paměťový prostor poskytuje 200 presetů pro vzorky, z nichž 150 obsahuje nové tovární zvuky, a 50 míst je připraveno pro uživatelské samply. Usnadnění správy a přenosu dat nyní zajišťuje port micro-B USB , kterou lze použít také pro formát USB MIDI. Modifikovaný sekvencer dostal 16 paměťových slotů a novou funkci Pattern Chain se dvěma Step Jump mody, vítanou změnou je schopnost přiřadit k různým partům individuální MIDI kanály a práci může zjednodušit také funkce Start delay.

Zachována samozřejmě zůstala duální filtrační sekce Analogue Isolator s ovladači basů a výšek, digitální reverb, parametry Swing, Active Step, Motion Sequence a další prvky včetně 16 minipotenciometrů. Kapacita úložište pro samply v rozlišení 16-bit/31.25 kHz činí 8 MB (130 sekund). Kromě zmíněného USB konektoru je zde integrována i DIN zdířka MIDI In, sluchátkový výstup a dva minijackové konektory Sync In/Out.

Napájení je řešeno 9V adapterem nebo šesti tužkovými AA bateriemi, které jsou v případě alkalických článků schopny dodávat dostatek energie po dobu cca 10 hodin nepřetržitého provozu. Osmihlasý Korg Volca Sample 2 o rozměrech 193 x 115 x 45 mm a hmotnosti 372 g je na evropském trhu dostupný za cenu pohybující se okolo 170 eur včetně kabelu Sync a baterií.

K dispozici je softwarový balíček sestavený ze zvukových modulů Korg Collection - M1 Le, UVI Digital Synsations, AAS Ultra Analog Session, AAS Strum Session, AAS Lounge Lizard Session, DAW aplikací Propellerhead Reason Lite, Korg Gadget 2 Le (Mac) nebo masteringového plug-inu iZotope Ozone Elements.

Tagy korg Korg Volca Sample 2
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY