Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.04.2020 - 00:01

Dreadnought Godin Imperial Laguna Blue GT EQ

Kanadský Godin oznámil zahájení sériové výroby nového modelu akustické kytary Imperial Laguna Blue GT EQ s celomasivní konstrukcí a tělem ve tvaru Dreadnought s luby ve stylu sérií Concert Hall. Prémiová verze, poprvé představená na letošním veletrhu NAMM, tak kromě kvalitního zvuku nabídne i komfortnější hratelnost a o přímé propojení se zesilovačem, mixpultem nebo PA systémem se postará špičková elektronika z produkce firmy L.R. Baggs.

Základ těla tvoří mahagonový masiv a přední ozvučnice je vyrobena z výběrového smrku sitka stříkaného lesklým azurově modrým lakem, jenž dal nástroji také jméno. Krk z jednoho kusu mahagonu doplňuje hmatník ze směsi Richlite o radiusu 16 palců osazený 21 středně silnými pražci, lemovkou hran, decentními pozičními značkami a ořechem Graphtech TUSQ širokým 43.7 mm.

Nástroj se standardní menzurou 25.5 palců je vybaven ebenovou kobylkou s kompenzovaným sedlem a ladění obstarávají celokovové firemní strojky s vintage designem a otevřenou mechanikou, jejichž převodové poměry byly pro preciznější ladění optimalizovány na hodnoty 18:1 u strun EAD a 26:1 u strun GHE.

Ozvučení zajišťuje špičkový duální systém L.R. Baggs Anthem s předzesilovací jednotkou, mikrofonním senzorem Tru-Mic a snímačem Element posilujícím přenos nižších frekvenčních pásem. Modul osazený ovladači mixu obou snímačů, hlasitostí a tlačítky otočení fáze nebo kontroly stavu 9V baterie je uchycen v ozvučném otvoru, takže nijak nenarušuje celistvost designu kytary.

Godin Imperial Laguna Blue GT EQ je moderně koncipovaný model postavený z kvalitních materiálů a komponent, čemuž samozřejmě odpovídá i výsledný zvuk. Evropská cena novinky by se měla pohybovat okolo hranice 1460 eur včetně luxusního pevného pouzdra TRIC Dlx.

Tagy Godin Godin Imperial Laguna Blue GT EQ
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY