Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.04.2020 - 00:01

Dreadnought Godin Imperial Laguna Blue GT EQ

Kanadský Godin oznámil zahájení sériové výroby nového modelu akustické kytary Imperial Laguna Blue GT EQ s celomasivní konstrukcí a tělem ve tvaru Dreadnought s luby ve stylu sérií Concert Hall. Prémiová verze, poprvé představená na letošním veletrhu NAMM, tak kromě kvalitního zvuku nabídne i komfortnější hratelnost a o přímé propojení se zesilovačem, mixpultem nebo PA systémem se postará špičková elektronika z produkce firmy L.R. Baggs.

Základ těla tvoří mahagonový masiv a přední ozvučnice je vyrobena z výběrového smrku sitka stříkaného lesklým azurově modrým lakem, jenž dal nástroji také jméno. Krk z jednoho kusu mahagonu doplňuje hmatník ze směsi Richlite o radiusu 16 palců osazený 21 středně silnými pražci, lemovkou hran, decentními pozičními značkami a ořechem Graphtech TUSQ širokým 43.7 mm.

Nástroj se standardní menzurou 25.5 palců je vybaven ebenovou kobylkou s kompenzovaným sedlem a ladění obstarávají celokovové firemní strojky s vintage designem a otevřenou mechanikou, jejichž převodové poměry byly pro preciznější ladění optimalizovány na hodnoty 18:1 u strun EAD a 26:1 u strun GHE.

Ozvučení zajišťuje špičkový duální systém L.R. Baggs Anthem s předzesilovací jednotkou, mikrofonním senzorem Tru-Mic a snímačem Element posilujícím přenos nižších frekvenčních pásem. Modul osazený ovladači mixu obou snímačů, hlasitostí a tlačítky otočení fáze nebo kontroly stavu 9V baterie je uchycen v ozvučném otvoru, takže nijak nenarušuje celistvost designu kytary.

Godin Imperial Laguna Blue GT EQ je moderně koncipovaný model postavený z kvalitních materiálů a komponent, čemuž samozřejmě odpovídá i výsledný zvuk. Evropská cena novinky by se měla pohybovat okolo hranice 1460 eur včetně luxusního pevného pouzdra TRIC Dlx.

Tagy Godin Godin Imperial Laguna Blue GT EQ

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY