Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Dokumentární série připomíná výročí alba AC/DC Back In Black

Od vydání sedmého studiového alba Back In Black, které australští AC/DC vydali 25. července 1980, uplynulo 40 let a kapela se rozhodla tyto kulatiny připomenout sérií krátkých retrospektivních dokumentů The Story Of Back In Black, sestavenou kromě archivních rozhovorů či koncertních záběrů také z video koláží a fotografií pořízených fanoušky.

Úvodní epizoda je věnována skladbě You Shook Me All Night Long, vůbec prvnímu singlu s frontmanem Brianem Johnsonem, jenž na pěveckém postu nahradil zesnulého Bona Scotta (9. 7. 1946 – 19. 2. 1980). Ve druhém záznamu komentují členové AC/DC notoricky známý track Hells Bells.

Back In Black, obsahující skladby autorské trojice Johnson, Malcolm Young a Angus Young, bylo natočeno během sedmi týdnů na Bahamách pod taktovkou producenta Roberta Johna Langea a následná mixáž probíhala v newyorském komplexu Electric Lady Studios. Dnes už téměř povinná učebnice hardrocku patří s více než 50 miliony prodaných kopií ke komerčně nejúspěšnějším albům historie.

Tagy AC/DC Back In Black You Shook Me All Night Long

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY