Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 05.09.2020 - 00:01

Digitální piana Korg XE-20 a XE-20-SP

Do segmentu digitálních pian z produkce firmy Korg přibyl nový model XE-20 doprovázený provedením XE-20-SP vybaveným stojanovou konstrukcí s pedály. Piana o základních rozměrech 1312 x 336 x 118 mm a hmotností 11.4 kg (bez stojanu) nabízejí jednoduché ovládání, řadu zvuků v čele se špičkovými emulacemi koncertních křídel German a Italian Piano, nahrávací jednotku, vestavěné reproduktory nebo efekty studiové kvality.

Srdce edice XE-20 představuje profesionální kladívková klaviatura s 88 klávesami o rozsahu A0 – C8 a čtyřmi nastavitelnými mody (soft, medium, hard, fixed), maximální polyfonie je v závislosti na zvoleném režimu dána hranicí 184 hlasů, stiskem jednoho tlačítka lze aktivovat automatický doprovod, jehož styly má hráč pod levou rukou, a velmi jednoduše je možno měnit také variace, přidávat přechody apod.

Banka obsahuje více než 700 samplů akustických i elektrických pian, syntezátorů, dechů, smyčců, bicích a dalších nástrojů, nechybí přes 60 stylů uskupených do 280 presetů a 21 demo songů. Integrován je sekvencer s 12 stopami a až 999 songy, přehrávač pracuje s formáty SMF, MP3, WAV(44.1kHz, 16bit), pro doprovodnou a keyboard sekci jsou připraveny nezávislé multiefekty, metronom má rozsah 30 – 240 bpm a samozřejmostí je transpozice či možnost přesného tuningu (427.5 – 452.9 Hz).

Přímý poslech zajišťuje vestavěný koncový stereo zesilovač s výkonem 2 x 18 W, napojený na eliptické reproduktory (57 x 126 mm) posílené bassreflexy a dedikovaným ekvalizerem s osmi předvolbami. Konektivita sestává z minijackového TRS vstupu, dvojice výstupů, konektoru pro externí footswitch, sluchátkové zdířky a portů USB-A, USB-B pro připojení počítače, flash disku či kontroleru. Napájení je řešeno prostřednictvím DC 19V adapteru.

Cena digitálního piana Korg XE-20 se na českém trhu pohybuje okolo 24500 Kč, varianta XE-20-SP vyjde přibližně na 27000 Kč. Součástí dodávky je adapter, notový stojánek a damper pedál respektive trojpedál (damper, sostenuto, soft) v případě verze SP, která je prodávána se zmíněným nástrojovým stojanem.

K dispozici je také klavírní výukový software Skoove, firemní aplikace Module rozšiřující zvukové možnosti XE20/SP o paletu dalších vzorků akustických pian i koncertních křídel a DAW software Gadget 2 Le s podporou syntezátorových a bicích rejstříků. Poslední dvě jmenované aplikace jsou kompatibilní s platformami iOS.

Tagy korg Korg XE-20 Korg XE-20-SP
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY