Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 18.01.2021 - 00:01

Digitální mixer Behringer Flow 8

Behringer uvedl na trh malý, finančně dostupný a v dané produktové kategorii nadstandardně vybavený digitální mixer s označením Flow 8. Osmikanálový pult umožňuje editaci pomocí mobilní aplikace Flow App (iOS/Android), Bluetooth modul zajišťuje také streaming, k dispozici je zvuková karta, dvě efektové jednotky, automatická detekce gainu, Total Recall, možnost upevnění na stojan a v neposlední řadě i asistent, který nováčky provede základním nastavením.

Dva mikrofonní kanály, opatřené XLR vstupy a fantomovým napájením 48 V, využívají předzesilovače Midas, mic/line větve 3 a 4 mají kombinované XLR/TRS konektory a sestavu ovládanou tahovými 60 mm fadery doplňuje čtveřice jackových vstupů s volbou stereo/mono. Výstupní sekce je řešena pomocí dvojice XLR zdířek s pozlacenými kontakty a pro monitoring slouží stejný počet jacků.

Integrován je sluchátkový výstup a dokonce i konektor pro připojení externího footswitche ovládajícího presety, efekty, tap tempo apod. Funkce EZ-Gain, přiřaditelná jak globálně, tak k samostatným kanálům, nejen upraví úroveň signálu s ohledem na optimální headroom, ale také automaticky aktivuje fantomové napájení pro kondenzátorové mikrofony.

Ke každé větvi lze přiřadit kompresor, čtyřpásmový ekvalizer se zdvihem +-15 dB, 2x monitor send nebo studiové efekty podpořené dvojicí procesorů, nechybí finální limiter a devítipásmový grafický ekvalizer pro doladění výsledného výstupu. Zmíněná funkce Total Recall umožňuje v případě hardwaru uložení až 15 presetů a aplikace zvládne neomezené množství snapshotů seřazených podle názvu, data a času.

Interní USB karta nabízí 10 nahrávacích stop a 2 další kanály pro přehrávání. Všechny vstupní signály lze jednotlivě zaznamenat a dodatečně zpracovat. Díky tomu je FLOW 8 ideálním partnerem pro domácí nahrávání s nulovou latencí, streaming, podcasting atd. Jednotlivé stopy a hlavní stereofonní mix lze editovat v aplikacích fungujících na platformách Mac, Windows a Linux.

U Bluetooth 4.0 uvádí výrobce bezproblémový akční rádius 12 m, použity byly převodníky s rozlišením 24-bit / 48 kHz, dynamický rozsah je dán hodnotou 114 dB a napájení obstarává adapterový port USB-Micro. Oficiální evropská cena digitálního mixeru Behringer Flow 8 o rozměrech 48 x 229 x 172 mm a hmotnosti 1.4 kg byla nastavena pod hranicí 200 eur včetně adapteru. Přikoupit lze stojanové úchyty P16-MB či FLOW CLIP, založeném na sérii TC Helicon Perform.

Tagy Behringer Behringer Flow 8
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY