Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Digitální křídla Kurzweil KAG100 EP a WHP

Společnost Kurzweil Music Systems, jejímž spoluzakladatelem je i Stevie Wonder, držitel více než dvaceti cen Grammy, patří k průkopníkům a lídrům v oblasti digitálních pian, o čemž nepřímo svědčí také fakt, že řada zkušených hráčů dává výrobkům této firmy přednost před produkty konkurenčních asijských značek. Jeden z nejnovějších modelů zmíněného nástrojového segmentu představuje v případě Kurzweilu piano KAG100 s pokročilou emulační technologií a stylovým designem koncertního křídla.

Základem modelu KAG100 je kvalitní kladívková klaviatura s 88 precizně zpracovanými vyváženými klávesami s nastavitelnou citlivostí odezvy ve třech krocích a polyfonie nabídne 64 hlasů. K dispozici je metronom, transpozice, ladění po půltónech, funkce Quick Split/Layer, bezdrátové připojení externího audio zdroje pomocí Bluetooth nebo dvoustopá nahrávací jednotka a editaci usnadňuje alfanumerický LCD displej.

Vybírat lze z 200 připravených továrních předvoleb s rejstříky akustických pian, smyčců, kláves, kytar apod. a využít je možno 20 uživatelských presetů či 71 demo a 55 výukových songů. Do výbavy KAG100 patří i sekce Auto Accompaniment obsahující 100 stylů pro tvorbu plně organizovaných doprovodných aranžmá s rytmickými, basovými a harmonickými doprovody aktivovanými na základě akordů hraných na levé části klávesnice.

Ozvučení s rozšířenou prostorovou projekcí obstarává čtveřice vestavěných full-range reproduktorů napojených na koncový stereo zesilovač (20 W + 15 W), efektová jednotka obsahuje 8 typů studiového reverbu, stejný počet chorusů plus dvoupásmový ekvalizer, samozřejmostí jsou tradiční sustain, sostenuto a soft pedály.

Konektivita sestává z párů linkových RCA vstupů a výstupů, DIN konektoru MIDI Out, dvou stereofonních sluchátkových TRS zdířek pro tiché cvičení, USB-A portu zajišťujícího ukládání dat, konektoru USB-B pro MIDI či audio soubory a připojit je možno i externí volume/expression pedál.

Kompaktní digitální piano Kurzweil KAG100 o rozměrech 89 x 141 x 75 cm a hmotnosti 68 kg je dostupné v černém lesklém laku Ebony Polish (EP) nebo v bílém provedení White Polish (WHP). Modely, jež se mohou v dané finanční kategorii pochlubit nadstandardním zvukem a přímočarým ovládáním lze na českém trhu pořídit za cenu okolo 47000 Kč.

Tagy kurzweil Kurzweil KAG100 EP Kurzweil KAG100 WHP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY