Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 22.09.2020 - 08:00

Desktopový multiefekt Boss Pocket GT

Společně s představením nového oktaveru OC-5 si Boss na začátek letošního školního roku připravil také premiéru malého desktopového multiefektu Pocket GT, který díky optimalizované ovládací sekci a kompatibilitě s doprovodnou aplikací Boss Tone Studio umožňuje přístup na portál YouTube, což mimo jiné znamená, že při spárování se smartphonem, tabletem apod. může daný řetězec sloužit také jako mobilní výukový online systém pro cvičení a jamování.

Srdcem modelu je engin použitý u klasického podlahového procesoru Boss GT-1, vybírat lze z více než stovky emulací zesilovačů, boxů či efektů, čtveřice rotačních encoderů a spínač Select nabízí rychlý přístup k funkcím a hlavním sekcím Gain, Level, Reverb, OD/DS, Modulation a Delay, nechybí párovací tlačítko bezdrátového Bluetooth a přímá aktivace ladičky.

Hodnoty se zobrazují na dvoumístném displeji, k dispozici je celkem 99 uživatelských presetů a spodní část panelu je vyhrazena pro spouštění a posun nahrávek. Funkce Center Cancel automaticky redukuje hlasitostní úroveň vokálních linek nebo sólových pasáží v přehrávaném audio či video záznamu, zvolené pasáže lze zasmyčkovat a nechybí ani možnost tvorby markerů, které automaticky změní presety v závislosti na playbacku, takže hráč si může nastavit např. čistý zvuk pro sloky, decentní zkreslení pro refrény a high-gainový rejstřík pro sóla.

Kromě využití YouTube nebo streamování z jiného zdroje přes Bluetooth 4.2 je Pocket GT vybaven i standardní minijackovou zdířkou Aux In, vedle níž má své místo kolečkový potenciometr celkové hlasitosti, multiefekt disponuje integrovanou zvukovou kartou, USB portem a kombinovaným výstupem pro nahrávání a sluchátka.

Kompaktní pomocník Boss Pocket GT o rozměrech 71 x 129 x 27.6 mm a hmotnosti cca 160 g je osazen převodníky 32-bit/44.1 kHz a přísun energie obstarává zmíněný port USB Micro-B nebo dobíjitelný lithium-ion článek s průměrnou výdrží okolo 4 hodin nepřetržitého provozu. Cena novinky se pohybuje okolo hranice 250 dolarů včetně USB kabelu. Společná DNA modelů Pocket GT a GT-1 zajištuje prostřednictvím editačního softwaru Boss Tone Studio také bezproblémové přesouvání vytvořených předvoleb mezi oběma multiefekty.

Tagy boss Boss Pocket GT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY