Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 07.11.2018 - 23:01

Desktopový kontroler/plug-in TCE DVR250-DT

Především pro využití v profesionální studiích je určen externí plug-in TCE DVR250-DT s vlastním desktopovým kontrolerem. Dánský TC Electronic se v tomto případě nechal inspirovat ikonickým digitálním dozvukem EMT 250 Electronic Reverberator, který ve své době (1976) představoval revoluční zařízení a byl prvním sériově vyráběným produktem této kategorie.

Kromě emulace slavného reverbu disponuje plug-in také dalšími pěti režimy s dozvuky a modulacemi (delay, phaser, chorus, echo, space) a využívá patentovanou firemní high-end platformu převzatou z procesoru System 6000.

Hlavní panel z kartáčovaného hliníku je osazen diodovými indikátory vstupu a výstupu, z vintage modelu EMT 250 byly převzaty čtyři stylové páčkové ovladače pro nastavování klíčových parametrů doplněné diodovými stupnicemi, každá efektová jednotka má vlastní tlačítko a banka obsahuje i oblíbené presety známých producentů.

Multiefekt se k DAW připojuje přes USB kabel, je integrovatelný s většinou nahrávacích aplikací (systémy Mac/PC) včetně plné automatizace, podporuje formáty VST, AU, AAX a konstrukce šasi umožňuje spojit DVR250-DT s podobně koncipovaným modelem TC2290-DT, jenž v obdobné formě přináší zvuk původně rackového delaye TC 2290.

Cena desktopového kontroler/plug-inu TCE DVR250-DT byla nastavena na cca 350 dolarů a za tuto částku dostanete kompaktní multiefekt zvukově srovnatelný s originálním a poměrně raritním (vyrobeno bylo asi 250 kusů) EMT 250 Electronic Reverberatorem, jenž byl v 70. letech prodáván za 20 000 dolarů (v současnosti po přepočtu asi 89 000 dolarů) a měl velikost skříně.

Tagy TC Electronic TCE DVR250-DT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY