Přejít k hlavnímu obsahu
Radek Pavlovič -

Dělníci kultury #7: Aleš Meduna (Sunn O))), Sleep, Ulver)

Sunn O))), Sleep, High on Fire, Unsane, Boris, Ulver. Krátký výčet umělců spojuje jedno jméno. Je jím Aleš Meduna. Rodák z Kojetína, který se jinak věnuje úplně jiné profesi, už přibližně 12 let jezdí s kapelami. Jako tour manažer nebo jako merch guy. Pouze když mu jeho vlastní byznys, rodina a čas dovolí.

K prvnímu turné jsem se dostal jednoduše tak, že jsem zaskakoval za kámoše, co zrovna nemohl jet. Pak se to nabalovalo,“ říká Aleš s tím, že v průběhu let došel do momentu, kdy nespolupracuje s nikým, koho už nezná delší dobu. Ježdění s kapelami ho nutně neživí, jezdí pouze tehdy, kdy mu jeho vlastní práce, rodina a čas dovolí. Ale některým kapelám se prostě ne neříká, jak podotýká Aleš.

Jak se pracuje s ikonami svých žánrů, jako jsou Sleep nebo Sunn O)))? Jaká je držitelka Oscara Hildur Gudnadottir, která se Sunn O))) spolupracovala? A jak se podobným kapelám daří v zapeklitém roce 2020? Několik témat pro další díl podcastu Dělníci kultury

Dělníci kultury – podcast o lidech, bez nichž by se živá hudba neobešla, i když nejsou vidět. Aneb když klišé v názvu řekne víc než pokus o originalitu.

Tagy Dělníci kultury Aleš Meduna Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY