Přejít k hlavnímu obsahu
Filip Faschingbauer (vpravo), první "dělník kultury" v našem podcastu
Filip Faschingbauer (vpravo), první "dělník kultury" v našem podcastu
Radek Pavlovič - Po, 02.03.2020 - 08:00

Dělníci kultury #1: Filip Faschingbauer (Cigarettes After Sex)

Kapely Cigarettes After Sex a Lambda. Jedno je melancholický popík z Texasu, který plní velké sály po celém světě. To druhé je instrumentální stoner z Česka, který doma paradoxně moc lidí nezná. Obě jména spojuje jméno Filipa Faschingbauera. Zatímco u Cigarettes pracuje jako tour manažer, v Lambdě je frontman. Jak se bakalář v oboru biotechnologie léčiv stane tour manažerem kapely, co hraje po celém světě?
 
Filip přijal pozvánku stát se historicky prvním hostem nového podcastu Dělníci kultury. Podcastu o lidech, kteří se pohybují v hudebním světě, často pracují v zahraničí, ale nejsou vidět. Nenápadné figury, bez nichž by se koncert neobešel. Někým takovým je právě Filip. Jak se kluk z Českého Krumlova dostane na obří festival v Jižní Koreji? A co obnáší advancing koncertů v Jižní Americe? A co si z toho všechno odnesl do své kapely?
Tagy Dělníci kultury podcast Frontman.cz Filip Faschingbauer Podcast
Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY