Přejít k hlavnímu obsahu
Filip Faschingbauer (vpravo), první "dělník kultury" v našem podcastu
Filip Faschingbauer (vpravo), první "dělník kultury" v našem podcastu
Radek Pavlovič -

Dělníci kultury #1: Filip Faschingbauer (Cigarettes After Sex)

Kapely Cigarettes After Sex a Lambda. Jedno je melancholický popík z Texasu, který plní velké sály po celém světě. To druhé je instrumentální stoner z Česka, který doma paradoxně moc lidí nezná. Obě jména spojuje jméno Filipa Faschingbauera. Zatímco u Cigarettes pracuje jako tour manažer, v Lambdě je frontman. Jak se bakalář v oboru biotechnologie léčiv stane tour manažerem kapely, co hraje po celém světě?
 
Filip přijal pozvánku stát se historicky prvním hostem nového podcastu Dělníci kultury. Podcastu o lidech, kteří se pohybují v hudebním světě, často pracují v zahraničí, ale nejsou vidět. Nenápadné figury, bez nichž by se koncert neobešel. Někým takovým je právě Filip. Jak se kluk z Českého Krumlova dostane na obří festival v Jižní Koreji? A co obnáší advancing koncertů v Jižní Americe? A co si z toho všechno odnesl do své kapely?
Tagy Dělníci kultury podcast Frontman.cz Filip Faschingbauer Podcast

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Radek Pavlovič
Znám lidi, co znají jiný lidi. Dělník kultury, co zpovídá jiné dělníky kultury. Mnoho let na trase novinařina, PR, marketing a hudba. Mám za sebou propagaci čtyř ročníků festivalu Brutal Assault a stovky koncertů pod značkami …
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY