Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

D'Addario XSE: struny s nanovrstvou pro elektrickou kytaru

Firma D'Addario představila před rokem zcela nový typ strun pro akustickou kytaru a mandolínu, které dostaly označení XS a jednou z jejich předností je tenká nanovrstva, chránící materiál před korozí a dalšími vlivy, což má oproti konvenčním strunám za výsledek nesrovnatelně delší životnost a konzistentní zvuk. Vývojáři newyorské společnosti nyní vyšli vstříc také elektrickým kytaristům a připravili pro ně modelovou řadu strun D'Addario XS Electric, využívající obdobnou patentovanou technologii.

„Každý kytarista miluje tu radost z čerstvé sady strun na kytaře a koncept strun XS spočívá v tom, abychom ji dokázali hudebníkovi poskytnout po delší dobu,“ říká předseda představenstva a ředitel inovací Jim D'Addario. „Právě ten tón nové struny, který s vámi zůstane po delší dobu, byl naším cílem.“

„Abychom dosáhli potřebných vlastností, zaměřili jsme se na to, aby byl potah extrémně tenký a měl minimální tlumicí vliv na akustický projev struny – potah má tloušťku pouhé jedné desetiny lidského vlasu. Nebylo to snadné, ale myslím, že po mnoha testech jsme toho dosáhli,“ přiblížil vývojový proces Jim D'Addario.

Řada D'Addario XS Electric, která zahrnuje pět sad se standardními průměry strun: XSE 09 – 42 Super Light, XSE 09 – 46 Super Light Top / Regular Bottom, XSE 10 – 46 Regular Light, XSE 10 – 52 Light Top / Heavy Bottom a XSE 11 – 49 Medium, má kromě zmíněné nanovrstvy, natažené na válcovém vinutí z poniklované oceli, také speciální polymerovou úpravu nevinutých strun, zajišťující hladký bending, herní komfort a přirozený feeling.

V případě českého trhu byly ceny strun z edice D'Addario XSE nastaveny shodně na cca 430 Kč, což se na první pohled nemusí jevit jako lidová cenovka, ale vzhledem k odolnosti a několikanásobně prodloužené životnosti těchto setů je to částka odpovídající zvukové kvalitě i výdrži dané série.

Na prvním přiloženém videu demonstruje zvukový charakter série XSE kytarista Alex Skolnick, skvělý hráč, jehož flexibilita sahá od jazzu až po thrash metal v podání jeho domovské party Testament.

Tagy D'Addario D'Addario XS Electric

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY