Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Čtyři analogové mini zesilovače Foxgear ze série 100

Italský výrobce Foxgear uvádí na trh čtveřici stowattových kytarových zesilovačů v pedálovém formátu, zastoupených modely V-100, M-1959, HW-103 a TW-100, nabízejících zvuk epochálních britských a amerických aparátů. Novinky od Foxgear jsou prostorově úsporné a skladné jako digitální zesilovače či modelingové pedály, ale fungují na plně analogové bázi poskytující dostatek dynamiky, razance a autenticity. Namísto integrace co největšího počtu simulací zesilovačů, z nichž pozdější uživatelé využijí obvykle jen zlomek, bylo pro vývojáře značky primární, aby tato série co nejpřesněji reprodukovala zvukový charakter příslušných předloh.

Kromě poctivě navržené koncové jednotky o výkonu 100 W RMS při impedanci 4 ohmů je shodným rysem celé edice způsob ovládání předzesilovače v podobě třípásmových korekcí (s výjimkou verze V-100), gainu, samostatných potenciometrů hlasitostí XLR + Amp a trojice páčkových spínačů.

Integrován je analogový, nastavitelný speaker emulator VariCab (možnost režimu Direct) se simulací boxů 1x12", 2x12" nebo 4x12", navázaný na symetrický XLR DI výstup, jenž lze použít paralelně se standardním výstupem Speaker Out. Díky tomu je možno poslat výsledný signál přímo do klasického kabinetu a emulovanou větev současně připojit např. do mixážního pultu či zvukové karty.

Foxgear V-100 – zvuk komb Vox z 60. let, typická je údernost, výrazné středy a brilantní výšky.

Foxgear M-1959 – sound klasických Marshallů Super Lead, jejichž masivní tón je dosahován saturací koncového stupně.

Foxgear HW-103 – zvuk britských vintage aparátů Hiwatt ze 70. let, vyznačujících se pevnou projekcí.

Foxgear TW-100 – charakter zesilovačů Fender s precizně znějícími čistými rejstříky.

Elektronika je uložena v robustním šasi o rozměrech 127 x 90 x 30 mm , napájení obstarává adapter 30VDC – 4A, zapojit lze kabinety s impedancí 4 až 16 Ohm a vstupní obvod je optimalizován pro bezproblémové použití předřazených efektů. Oficiální cena za jednotlivé modely se pohybuje shodně pod hranicí 250 eur.

Za firmou Foxgear stojí inženýři Ugo Baroni a Chicco Bellini, jejichž butikové efekty a pedálové zesilovače, reprezentované pod značkami Baroni a Gurus, používá celá řada muzikantů, včetně kytaristy kapely Toto a studiové legendy Stevea Lukathera, Davida Gilmoura, Phila Campbella (Motörhead: 1984 – 2015), Alana Parsonse, Douga Aldriche (Whitesnake, The Dead Daisies), Phila X (Bon Jovi), Alberta Lee, kapely Skunk Anansie a mnoha dalších.

Tagy Foxgear Foxgear 100 Series Foxgear V-100 Foxgear M-1959 Foxgear HW-103 Foxgear TW-100

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY