Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 05.10.2018 - 00:01

Čtveřice nových modelů z edice NI Komplete Kontrol

Německý Native Instruments rozšířil svou nabídku o tři finančně přívětivé verze klávesových kontrolerů ze série Komplete Kontrol A, tvořené modely A25, A49, A61 a uvádí na trh také vlajkovou loď prémiové řady S nesoucí označení Komplete Kontrol S88.

Tři novinky z A-serie se liší počtem „semi-weighted“ kláves (25, 49 nebo 61) a samozřejmě rozměry, ale ostatní ovládací prvky včetně malého OLED displeje jsou celé edici společné. Najdeme zde 8 knoflíků s automatickým namapováním na vybraný virtuální nástroj, modulační a pitch kolečko, data encoder, režimy Scale, Chord, Arpeggiator, DAW funkce Rec, Play, Stop atd. a napájení obstarává USB port 2.0.

Samozřejmá je plná integrace s plug-iny NKS/Komplete a součástí výbavy je software Monark (analogové synthy), The Gentleman s pianovými zvuky, polysynth Reaktor Prism a elektrická piana Scarbee Mark I. Oficiální ceny pro evropský trh byly nastaveny následovně: A25 - 149 eur, A49 - 199 eur a A61 - 249 eur. Edice by se měla v distribuci objevit koncem října.

Luxusní keyboard kontroler Komplete Kontrol S88 disponuje 88dílnou klaviaturou Fatar s kladívkovou mechanikou a technologií Smart Spring, dvojicí velkých displejů, úpravou prošel tvar modulačního a pitch kolečka, nechybí touch strip s indikačními diodami a řada dalších pokročilých funkcí jako pre-mapping, Light Guide apod. Kromě USB portu a zdířky adapteru je přední strana osazena konektory MIDI In/Out a dvojicí vstupů pro externí pedály.

S88 je kompatibilní se softwary MASCHINE, Logic Pro X, Ableton Live, Cubase, Nuendo, GarageBand a po registraci lze využít kolekci firemních nástrojů a efektů (Massive, Monark, Drumlab, Phasis, The Gentleman, Replika, West Africa, Scarbee Rickenbacker, Scarbee Mark I, Vintage Organs, Reaktor Prism, Solid Bus Comp, Retro Machines MK2 atd.). Cena se bude pohybovat pod hranicí 1 000 eur.

Tagy Native Instruments NI Komplete Kontrol
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY