Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Čtveřice akustik Martin ze série Modern Deluxe

Ani tradiční a slavná značka C.F. Martin, patřící k průkopníkům v oblasti výroby akustických kytar, si v dnešní době nemůže dovolit usnout na vavřínech a vývojové oddělení firmy se neustále snaží přinášet zákazníkům různé inovace. Zatím posledním počinem společnosti je čtveřice nástrojů ze zbrusu nové série Modern Deluxe, sdružující modely D-18 MD, D-28 MD, 000-28 MD a OM-28 MD.

Jak název edice částečně napovídá, u novinek této řady dává výrobce důraz na koncepci kombinující osvědčené materiály a postupy s moderními technologiemi. Všechny modely využívají přední ozvučné desky ze smrku Sitka, který prošel patentovaným procesem Vintage Tone System (VTS) dodávajícím kytarám zvukový charakter vintage nástrojů a pro vnitřní žebrování korpusů byl vybrán smrk Adirondack (opět úprava VTS)

Mahagonové krky s lehce asymetrickým profilem Vintage Deluxe nesou ebenové hmatníky vykládané abalonem a ze stejného materiálu jsou i kobylky s rezonančním uhlíkovým plátem, kompenzovanými sedly a kotvícími kolíky ze směsi Liquid Metal. Ladicí strojky s otevřenou mechanikou mají zlaté provedení, příbuzný odstín najdeme také u pražců a krky zpevňuje titanová výztuha.

Martin D-18 MD s mahagonovým korpusem má menzuru 25.4 palce, 20 pražců a kobylku Modern Belly. Zadní desku plus luby modelu D-28 MD tvoří indický palisandr a stejný druh exotického dřeva byl použit i v případě kompaktnějších verzí 000-28 MD a OM-28 MD. Palisandrovými pláty jsou polepeny také hlavice s typickým script logem.

Oficiální ceny série Modern Deluxe byly pro americkou část trhu nastaveny následovně: Martin D-18 MD cca 4 400 dolarů, D-28 MD, 000-28 MD a OM-28 MD shodně cca 5 200 dolarů. Nástroje jsou samozřejmě dodávány v kvalitních pevných pouzdrech a v nabídce se objeví také levoruké varianty.

Tagy Martin Martin Modern Deluxe

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY