Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 02.02.2019 - 00:01

Cort GB54P: klasika ve stylu Precisionu

Asijský Cort se vrací do historie čtyřstrunným retro modelem baskytary GB54P evokujícím nadčasovou koncepci klasických verzích Fenderu Precision. Nový zástupce série GB sice není po vizuální stránce detailní kopií předlohy, kterou Leo Fender uvedl na trh v roce 1957 (modifikace verze 1951), ale z hlediska použitých materiálů je postaven na téměř identickém základu, včetně typu snímače, zapojení elektroniky a dalších konstrukčních prvků.

Olšový korpus má na rozdíl od originálu ergonomicky upravený spoj krku umožňující pohodlnější přístup k vyšším polohám hmatníku, celojavorový krk s centrálním ořechovým plátem (tzv. skunk stripe) kryjícím šachtu výztuhy nese hmatník z jatoby s kulatějším vintage radiusem 240 mm (9.45 palců) a 20 středně silnými pražci.

Nultý pražec má šířku 41 mm, hlavice je osazena přítlačným kolečkem pro struny G, D a menzura činí standardních 864 mm (34 palců). Hardware sestává z jednoduché vintage kobylky uchycené k tělu 5 vruty a ladění obstarávají firemní strojky s třílistými rondely. Veškeré kovové součásti jsou pochromovány.

V třívrstvém pickguardu je uchycen středový půlený single-coil VTB-P doplněný dvojicí potenciometrů (250 kOhm) pro ovládání hlasitosti a tónové clony s kvalitním kondenzátorem Mylar. Nástroj je z továrny seřízen na struny D'Addario YB EXL 165.

Cort GB54P bude dostupný ve dvoutónovém Tobacco-burstu nebo odstínu Seafoam Pearl Green. Stejně jako v případě většiny nástrojů této značky splňuje i model GB54P firemní kritérium „kvalita za rozumnou cenu“, čemuž odpovídá také pořizovací částka pohybující se pod hranicí 380 dolarů.

Tagy Cort Cort GB54P
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY