Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 07.06.2014 - 00:01

Collector’s Series Cherry: třešničky na dortu z cukrárny DW

Bicí soupravy z řady Collector’s Series představují v současné době, společně s kategorií Limited Edition, špičku nabídky kalifornského výrobce Drum Workshop. Série DW Collector’s byla doposud nabízena v javorové, březové nebo javor/mahagonové variantě. Poslední novinkou, představenou také na frankfurtském veletrhu, je souprava s třešňovými korpusy nesoucí jednoznačný název DW Collector’s Series Cherry.

Nový model je určen hráčům, kteří mají rádi spíše kulatější tón s masivní projekcí a rezonancí. Podle vice prezidenta a hlavního designéra Johna Gooda se zvukové vlastnosti ručně vybíraného třešňového dřeva blíží kombinaci javoru a břízy, ovšem s lehce temnějším témbrem.

Korpusy jsou vyráběny z osmi vrstev k jejichž lepení byla použita technologie SSC a nově i HVLT - vzájemné prokládání horizontálních a vertikálních vrstev, díky které bubny nabízejí mírně posílené pásmo nižších středů.

U luxusních řad bicích souprav DW Collector’s Series, jež jsou u firmy vyráběny na bázi Custom Shopu, je možno vybírat z obrovského množství barevných kombinací a laků, průměrů a hloubek korpusů, různých ráfků, úchytů a dalšího hardware, ten je nabízen v pěti povrchových úpravách. Jednotlivé bubny jsou obuty do blan DW, které pro značku vyrábí firma Remo.

Bicí soupravy ze série Collector’s představují vlajkovou loď nabídky Drum Workshop, jsou kompletně vyráběny v USA Custom Shopu, výběru dřeva je věnována maximální pozornost a hardware je vyroben ze špičkových a odolných materiálů. Při objednávce si každý zájemce může vybrat jednotlivé komponenty, barevný odstín atd. zcela podle svého vkusu a uvážení a tomu odpovídá i cena, která se samozřejmě odvíjí také od náročnosti výroby dané konfigurace.

Tagy DW bicí
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY