Přejít k hlavnímu obsahu
Zdroj: YouTube
Zdroj: YouTube
Leon - Út, 29.05.2018 - 13:30

Cobainův Martin D-18E změnil majitele

Podle amerického serveru TMZ došlo v průběhu rozvodového vyrovnání k dalšímu sporu mezi dcerou frontmana Nirvany Kurta Cobaina, Francis Bean Cobainovou a jejím dnes už bývalý manželem Isaiahem Silvou. Předmětem kauzy se stal Cobainův akustický Martin D-18E 1959, kterého Francis Cobainová měla údajně Isaiahu Silvovi darovat, což dcera kytaristy popírá.

Martin D-18E 1959 je samozřejmě sběratelský unikát, protože se pravděpodobně jedná o vůbec poslední nástroj, který Cobain před svým úmrtím používal a podle některých názorů se cena této kytary může vyšplhat na několik milionů dolarů. Netradiční Martinka disponuje trojicí snímačů (2 x DeArmond Dynasonic + Bartolini), třemi potenciometry plus páčkovým switchem a ceny podobných modelů z limitované edice se pohybují v rozmezí 400 až 500 tisíc Kč. Popisovanou kytaru můžete vidět v akci na záznamu z koncertu Nirvana MTV Unplugged.

Tagy Kurt Cobain Martin
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY