Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 07.03.2016 - 00:01

Činely Zildjian A Avedis Vintage Collection

Společně s činelovou řadou S představila společnost Zildjian na kalifornském hudebním veletrhu také novou kolekci činelů série A Avedis Vintage, která se svým designem i zvukem vrací do 50. a 60. let minulého století, kdy modernějším hudebním formám vládl swing, bebop a rock'n'roll. Edice vychází ze starší a dnes obtížně dostupné legendární řady A Family.

Za reinkarnací činelů, které v minulosti používala bubenická esa jako např. Gene Krupa, Buddy Rich, Max Roach a později Keith Moon z The Who, Charlie Watts nebo Ginger Baker, stojí vývojový tým firmy v čele s Paulem Francisem, kteří se snažili vyjít vstříc současným hráčům hledajícím typický vintage sound Zildjianu a navrhli pro ně ride, crash a hi-hat v několika rozměrových a hmotnostních verzích.

Činely zpracovávané původní technologií mají decentní patinu, horní stranu zdobí podpis Avedis ve fontu ze třicátých let a vyražený název a původ série, na spodní straně najdeme výrobní číslo, informaci o hmotnosti (v gramech) a klasické logo značky. V nabídce se objeví několik hi-hat o průměrech 14 až 16 palců, ride i crash budou dostupné ve variantách 18 až 22 palců.

Série Zildjian A-Avedis Vintage Collection je ručně vyráběna v americké továrně v Norwellu a první kousky by na evropský trh měly dorazit v průběhu dubna. Ceny v USA se pohybují v rozmezí cca 350 až 520 dolarů podle typu a průměru činelu. Pokud se chcete zvukově přiblížit době, kdy elektrifikovaná hudba zažívala svůj asi největší rozmach, tak si novinky rozhodně vyzkoušejte. Zildjian je tradice, kvalita a sázka na jistotu.

Tagy Zildjian
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY