Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Činely Meinl Classics Custom Dual

Německá značka Meinl Cymbals je v poslední době velmi aktivní, což dokazuje celá řada nových činelů, k nimž přibyla také série Classics Custom Dual, o které výrobce tvrdí, že je schopna jakékoliv soupravě dodat další vrstvu sofistikovanosti. Edice, sestávající z celkem 14 modelů a dvou setů, kombinuje muzikální zvukový charakter a hřejivý témbr s jasnou projekcí, snadno kontrolovatelnou hlasitostí a žánrovou flexibilitou.

Série Classics Custom Dual poskytuje hřejivý fundamentální tón, a soustružené, pečlivě leštěné hrany zajišťují dostatek transparentních výšek. Zvony činelů mají speciální tmavý povrch a plochy jsou dodatečně tepány, což se u těchto modelů ve výsledku projevuje poměrně intenzivní projekcí, komplexním charakterem a bezprostřední odezvou s přesnou reakcí na sílu úderu.

Činely mají hmotnost Medium, jsou vyráběny v německých dílnách ze slitiny B12, tvořené z 88 procent mědí a 12 procenty cínu, a výrobce je primárně doporučuje jak bubeníkům pohybujícím se v žánrech a odnožích metalu, rocku, popu, R&B nebo fusion, tak i studiovým hráčům. Edice Classics Custom Dual sestává z následujících verzí klasických a efektových činelů:

Hi-Hat – Classics Custom Dual Hi-hat 14“, 15“

Crashe – Classics Custom Dual Crash 16“,  18“, 19“, 20“, Classics Custom Dual Trash Crash 16“, 18“

Ridy – Classics Custom Dual Ride 20“, 22“

Splashe – Classics Custom Dual Splash 10“, Classics Custom Dual Trash Splash 12“

China – Classics Custom Dual China 18“, Classics Custom Dual Trash China 16“

Classics Custom Dual Complete Cymbal Set – 14“ Dual Hihat, 16“ Dual Crash, 20“ Dual Ride

Classics Custom Dual Expanded Cymbal Set – 14“ Dual Hihat, 18“ Dual Crash, 20“ Dual Ride, 16“ Dual Trash Crash

Ceny hi-hat se pohybují od cca 270 do 300 eur, samostatné činely startují na částce cca 90 eur za Classics Custom Dual Splash 10“ a končí na cca 320 eurech za Classics Custom Dual Ride o průměru 22“. Na českém trhu už jsou dostupné modely Classics Custom Dual Trash Splash 16“ – cca 2800 Kč, CCD Crash 16“ – cca 4550 Kč, CCD Trash Cina 16“ – cca 4900 Kč, CCD Crash 18“ – cca 5650 Kč, Classics Custom Dual Complete Cymbal Set – cca 18800 Kč a Classics Custom Dual Expanded – cca 27200 Kč.

Tagy meinl Meinl Classics Custom Dual

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY