Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 18.09.2016 - 00:01

Činely a hi-haty Zildjian K Custom Hybrid 10th Anniversary

Společnost Avedis Zildjian oznámila zahájení výroby nových typů činelů a hi-hat z oblíbené řady K Custom Hybrid, která letos slaví desetileté výročí. Modely Zildjian K Custom Hybrid 10th Anniversary zahrnují 14.25 palcovou hi-hat, 17-ti palcovou chinu, 19-ti palcový trash smash a specialitu v podobě oboustranných hi-hat činelů Reversible. Stejně jako původní edice z roku 2006 byly i novinky vyvíjeny ve spolupráci s legendárním bubeníkem Akirem Jimbou.

Zildjian K Custom Hybrid 10th Anniversary kombinují dvojí povrch - vnitřní část činelu v místě pupku je hladká (jako např. u K Custom Ride), následuje tepaná část a vnější prstenec s klasickým povrchem. Díky tomuto řešení lze v závislosti na místě a způsobu úderu dostat z jednoho činelu jak jasný, brilantní tón, tak i temnější zvuk.

Výroční 14.25 palcová hi-hat je koncipována identicky jako stávající 13.25 palcové modely K Custom Hybrid, včetně typického "Hybrid Mastersound" tepání spodního činelu, ale nová verze s větším průměrem disponuje objemnějším a širším zvukem.

Sedmnácti palcová china doplňuje v nabídce Zildjianu původní 19-ti palcovou variantu, od které se liší rychlejším atakem a hlasitější, výraznější projekcí. Variabilní K Custom Hybrid Trash Smash o průměru 19 palců s temnějším zvukovým charakterem je schopen zastat funkci crashe i ridu, což uvítají bubeníci, kteří na akce s malým pódiem vozí jen tu nejnutnější výbavu.

Specialitou této řady je 14-ti palcová hi-hat K Custom Hybrid Reversible, jež bude vyráběna v limitované edici. Mimořádnou flexibilitu zaručují oboustranné, zaměnitelné činely, kdy jeden z páru má hladkou vnitřní a klasickou vnější část, zatímco u druhého činelu s reverzním tepáním hran, eliminujících vznik vzduchových kapes, je tomu naopak. Ceny činelů se na americkém trhu mají pohybovat v rozmezí cca 310 dolarů za 17" chinu až po asi 480 dolarů za limitovanou edici oboustranné hi-hat.

Tagy Zildjian
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY