Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Charvel Sin City Pro-Mod Style 1: moderní superstrat s efektním lakem

Charvel zahájil celosvětovou distribuci modelu Sin City Pro-Mod Style 1, jenž byl poprvé představen už v létě minulého roku. Limitovaná série superstratu, náležejícího z pohledu výrobce k nejprodávanější nástrojové edici Pro-Mod, navazuje na bohaté dědictví značky v oblasti inovativního designu, který moderním hráčům nabízí nejnovější technologie a funkce podpořené kvalitními snímači, jejich přehledným a zároveň flexibilním ovládáním nebo dvouzvratným vibratem Floyd Rose.

Jak je u dané kolekce dobrým zvykem, krk z jednoho kusu javoru je vyztužen grafitovými tyčemi a finální uretanový lak dostal ručně opracovanou saténovou úpravu. Spoj s olšovým korpusem je řešen pomocí masivní destičky s čtveřicí vrutů, javorový hmatník nese 22 silných jumbo pražců a komfortu hry napomáhá proměnlivý radius (12 – 16 palců).

Struny kotví v uzamykatelném vibratu Floyd Rose 1000 a přes zámky nultého pražce široké 42.86 mm doplněné trámcovým srážečem míří do spolehlivých firemních mechanik vybavených luxusně působícími plastovými rondely v perleťovém odstínu. Veškerý hardware dostal chromovaný povrch ladící se stříbřitým metalickým lakem.

Kytara s menzurou 25.5 palců využívá dvojici humbuckerů značky Seymour Duncan, a to v lety osvědčené kombinaci JB TB-4 (kobylka / rozšířené rozteče pólových nástavců) a '59 SH-1N (krk). Oba snímače jsou osazeny Alnico magnety a ovládány třípolohovým nožovým switchem, společnou hlasitostí a tónovou clonou se zabudovaným push/pull přepínáním.

Firma se navíc snažila zachovat maximální čistotu výstupního signálu a do clony instalovala tzv. No-Load Tone mod. Tato úprava je založena na poměrně jednoduchém principu, kdy při maximální hodnotě potenciometru (10) dochází k odpojení jeho odporové dráhy od signálové cesty. Tím pádem není výstup ovlivněn odporem ani kondenzátorem clony.

Pomocí hlavního a push/pull spínače lze dosáhnout následujících konfigurací: Push/pull Off – 1. pol. kobylkový HB, 2. pol. vnitřní cívky obou HB, 3. pol. krkový HB. Push/pull On – 1. pol. vnější cívka kobylkového HB, 2. pol. vnější cívky obou HB, 3. pol. vnější cívka krkového HB.

Charvel Sin City Pro-Mod Style 1 je dostupný v efektní povrchové úpravě Sin City Sparkle s barevně odpovídající hlavicí opatřenou černým logem. V případě americké části trhu atakuje oficiální cena hranici 1400 dolarů.

Tagy Charvel Charvel Sin City Pro-Mod Style 1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY