Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 13.05.2017 - 00:01

Chapman Guitars ML3 Pro Traditional 2017

Firma Chapman Guitars, založená britským kytaristou a známým youtuberem Robem Capmanem, si na letošní rok připravila inovovanou verzi modelu ML3 s označením ML3 Pro Traditional 2017, která stejně jako předchozí varianta Standard vychází z tvarů Fenderu Telecaster a tentokrát nabízí tradiční sound v moderním balení.

Oproti původnímu modelu byla u profesionální edice lehce ztenčena základna korpusu z výběrového bahenního jasanu, stejný materiál byl použit i pro bombírovaný top s výraznou kresbou, javorový krk se subtilnějším profilem je k tělu připevněn pomocí čtyř vrutů, tělo má v prostoru zadní části frézování podobně jako u Stratocasteru a spoj s krkem je ergonomicky tvarován pro pohodlný přístup k vyšším polohám.

Javorový hmatník s radiusem 250 mm je osazen 22 silnými jumbo pražci z nerezové oceli, polohové značky na horní hraně dostaly luminiscenční úpravu, menzura činí 648 mm (25.5 palce), nultý pražec Graph Tech je vyroben ze směsi TUSQ a mechanickou stabilitu krku podporuje duální výztuha.

Na reverzní hlavici najdeme špičkové zamykatelné ladicí strojky Hipshot v s převodem 18:1 a dva srážeče, struny vedou přes pevnou kobylku se samostatnými mosaznými kameny a jsou ukotveny skrz tělo. Přenos zvuku obstarává dvojice single coilů Chapman Mojo Hand s magnety Alnico V (výstup krkového/kobylkového snímače je 7.3/8.2 kOhm), doplněných třípolohovým switchem a potenciometry hlasitosti a tónové clony s odporem 250 kOhm.

Chapman Guitars ML3 Pro Traditional 2017 bude dodáván v matných transparentních lacích (modrý Triton a černý Shadow) a nástroj je z továrny seřízen na struny D'Addario NYXL Nickel Wound Super Light 09-42. Cena novinky se má pohybovat okolo hranice 900 eur včetně pevného pouzdra a popruhových zámků.

Tagy Chapman guitars Chapman Guitars ML3 Pro Traditional 2017

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY