Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Celomasivní akustiky Cort z edice Core-OC Collection

Jihokorejský gigant Cort Guitars zařadil do nabídky trojici akustických kytar ze série OC-Core Collection. Kvalitní a zároveň finančně dostupné nástroje, zastoupené modely Core-OC Blackwood, Core-OC Spruce a Core-OC Mahogany, disponují i přes vstřícnou cenovku celomasivní konstrukcí, kvalitními materiály, tenkými laky Open Core vylepšujícími rezonanční vlastnosti a elektronikou firmy Fishman.

Společnými prvky všech verzí jsou kompaktnější korpusy ve stylu Orchestra Model s výřezem Venetian cutaway a ručně opracovaným žebrováním X, mahagonové krky opatřené pohodlným profilem, hmatníky z ovangkolu nesoucí 20 středně silných pražců, ořechy z kosti vodní buvola o šířce 43 mm a menzura s délkou 25.3 palců (643 mm).

Identická je i kobylka osazená kompenzovaným sedlem z buvolí kosti a spolehlivé ladicí strojky s černými rondely ve tvaru „bean“, evokujícím mechaniky Grover. Kytary využívají piezo snímač Sonicore napojený na předzesilovač Fishman Sonitone, jehož modul s kolečkovými ovladači je vsazen pod hranu ozvučeného otvoru, takže nijak nenarušuje střídmý a nadčasový design těchto nástrojů.

Jak názvy jednotlivých modelů napovídají, verze Core-OC Blackwood má tělo vyrobeno ze stejnojmenného masivního dřeva, poskytujícího průrazné nižší středy a čitelné výšky, provedení Core-OC Mahogany představuje celomahagonovou koncepci a u varianty Core-OC Spruce najdeme mahagonovou zadní desku i luby, doplněné přední ozvučnicí z osvědčeného smrku sitka.

Akustiky z kolekce Cort Core-OC jsou dostupné v následujích transparentních lacích: Core-OC Blackwood – Open Pore Light Burst, Core-OC Spruce – Open Pore Trans Black, Core-OC Mahogany – Open Pore Black Burst. Česká cena modelu Blackwood se pohybuje okolo 13600 Kč, verze Spruce a Mahogany už dorazily na trh s cenovkami pohybujícími se těsně pod hranicí 13000 Kč. K nástrojům, seřízeným v továrně na struny D'Addario EXP16, je dodáváno pouzdro Deluxe Soft-Side Case kombinující konstrukci měkkého gig bagu a kufru.

Tagy Cort OC-Core Collection Cort Core-OC Mahogany

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY