Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Celolampové kombo Supro Amulet 1×10

Znovuzrozená newyorská značka Supro pokračuje v trendu kompaktních plně elektronkových komb modelem Amulet 1x10 1612RT, nabízejícím klasický vintage sound s plnými nosnými středy a citlivou dynamickou odezvou. Aparát si rozumí s kytarami osazenými humbuckerovými i jednocívkovými snímači a vstupní okruh je uzpůsoben pro bezproblémové použití předřazených efektů.

Kromě potenciometrů vstupní hlasitosti a dvoupásmových korekcí nese horní panel také ovladač lampového revrbu a tremola, k němuž jsou přiřazeny parametry Speed – rychlost pulsace a Depth – hloubka modulační vlny. Praktickou funkci, využitelnou např. při cvičení či nahrávání, představuje třípolohový rotační spínač Output Power napojený na attenutor umožňující volit výkon koncového zesilovače mezi maximem 15 wattů a režimy s úrovněmi 5 nebo 1 W.

Aparát, využívající lampy 3x 12AX7, 1x 12AT7 a jednu koncovou elektronku 6L6, disponuje TRS vstupem pro footswitch a druhým repro výstupem sloužícím k připojení externího kabinetu o impedanci 8 ohmů. Předzesilovací část poskytuje až do poloviny dráhy ovladače Volume hřejivý čistý zvuk, jenž se v dalších pozicích hlasitosti mění na typicky znějící „Supro“ crunch a při plné hlasitosti přechází do zpěvného overdrivu, který má na vintage aparát překvapivě vysokou saturaci.

Overdrive je díky "single-ended" koncovém stupni Class-A bohatý na sudé harmonické složky, nabídne přirozenou lampovou kompresi a výslednému zvuku napomáhá kvalitní desetipalcový reproduktor Celestion Creamback G10 45 W / 8 Ohm i pevný skelet z topolové překližky s polouzavřenou konstrukcí, potažený stylovým vinylem Dog Bone. Oficiální cena komba Supro Amulet byla v případě amerického trhu nastavena těsně pod hranicí 1200 dolarů. Rozměry: 43.2 x 20.3 x 44.5 cm, hmotnost: 13.1 kg.

Tagy Supro Supro Amulet 1×10

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY