Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Catalyst: nová řada modelingových komb od Line 6

Nová edice Line 6 Catalyst zahrnuje trojici dvoukanálových komb, fungujících v podstatě jako tradiční kytarové zesilovače, takže zde nenajdeme žádné displeje, rolovací menu a podobné prvky. I přesto daná série nabízí potřebnou flexibilitu, ať už se jedná o dvousetwattovou verzi Catalyst 200, stowattové provedení Catalyst 100 nebo kompaktní variantu Catalyst 60. Robustně konstruovaná komba jsou díky odstupňovanému výkonu koncových jednotek vhodná pro pódiové i studiové použití, což potvrzuje také linkový XLR výstup a integrovaná čtyřkanálová USB karta.

Předzesilovací sekce modelů Catalyst je opatřena rotačním přepínačem volícím mezi šesti virtuálními aparáty zařazenými do kategorií Clean – čistý zvuk ve stylu Fender, Boutique – lehké kultivované zkreslení, Chime – sound inspirovaný komby Vox AC-30 Top Boost, Crunch – charakter vintage zesilovačů Marshall, Dynamic – komplexní crunch s citlivou reakcí na sílu úhozu, Hi Gain – moderní agresivní zvuk s dlouhým sustainem.

Modeling je vytvářen pomocí technologie převzaté z firemních vlajkových lodí řady Helix, aktivovat je možno integrovaný boost, a u každé větve lze výsledný tón korigovat potenciometry gainu, hlasitosti, čtyřpásmových korekcí a dvou ovladačů pro reverb nebo modulaci, pitch/filter a delay s tapováním tempa. Efekty jsou navíc řazeny do skupin po šesti typech, takže zde najdeme celkem 24 položek, včetně emulací modelů Maestro Echoplex EP-3, EBS Octa Bass, Tycobrahe Octavia, chorusu Arion ACH-Z, phaseru a flangeru MXR, optického tremola Fender apod.

Kromě masteru, nastavujícího celkovou hlasitost, je horní panel osazen nástrojovým vstupem, kanálovými tlačítky Ch A/B, Manual, ladičkou a po delším stisku tlačítka Boost dostane uživatel přístup k noise gatu. Další editaci zajišťuje software Catalyst Edit, u něhož výrobce zaručuje kompatibilitu s následujícími platformami: MacOS 10.14 a vyšší,
Windows 7 a vyšší, iOS 12.1 a vyšší, Android 6.0 a vyšší.

Zadní strana je vyhrazena kolébkovému síťovému spínači, minijackovému Aux In, standardníní sluchátkové zdířce, portu USB-B se zmíněným rozhraním, DIN konektoru MIDI In (s výjimkou verze Catalyst 60), vstupu footswitche, XLR DI Outu s odepínatelným uzemněním, sendu / reurnu efektové smyčky s přepínáním FX / Power Amp In a přepínači volícího mezi čtyřmi výkonovými režimy koncového stupně (Mute, 1/2 W, 50 %, 100 %).

Modelingová komba Line 6 Catalyst (1x12 či 2 x12) s polotevřenou konstrukcí kabinetu jsou osazena custom reproduktory HC100 o impedanci 4 ohmy. Oficiální české ceny se pohybují okolo 7400 Kč za nejmenší variantu Catalyst 60 1 x 12, stejné osazení má i provedení Catalyst 100, které vyjde na cca 10000 Kč, a nejvýkonnější Catalyst 200 2 x 12 je k dispozici za cca 13000 Kč. Přikoupit lze i měkké obaly, jejichž ceny se pohybují v rozmezí 750 až 990 Kč.

Tagy Line 6 Line 6 Catalyst

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY