Přejít k hlavnímu obsahu
Martin Hošna - St, 11.03.2020 - 15:00

Carnivore od Body Count je klasika, která vás rozebere na prvočinitele

Body Count svým dalším zářezem Carnivore pokračují v destruktivní hardcoreové jízdě, s kterou se vrátili na pódia již před šesti lety s albem Manslaughter. Hiphopová legenda Ice-T servíruje se svojí smečkou poctivý metal, odkazující na devadesátky, přitom ale hledí směle vpřed. Naštvanost a vztek se tu mísí s prorockou rétorikou dvaašedesátiletého frontmana, který nijak nepolevil ve své kritice rasismu, nacionalismu nebo policejní brutality, tolik známé z písně Cop Killer. Sociálně uvědomělý a extrémně rozhořčený vokál mistrovsky eskaluje například v Bum Rush, v níž se Ice-T s vervou pustil do americké sociální kritiky a třídní války.

Pro staré fanoušky namíchali Body Count svůj klasický koktejl impulzivních thrashových riffů, tvrdých beatů a devadesátkové produkce. Svoji minulost okořenili hned v otvíráku Carnivore, kdy kytarové duo Ernie-C a Juan Garcia leckdy připomínající svou souhrou žánrově spřízněné Hatebreed. Rukopis Body Count se naplno projevil i v předělávce Ace Of Spades od Motörhead. Autentická sóla ctí legendu ve svém nejčistším provedení, přitom do výrazu přináší gang osobitý feeling poctivé agrese. Že coververze zvládá tahle parta na jedničku, už dokázala v minulosti (výtečný cover Raining In Blood / Postmortem od Slayer, Hey Joe podle receptu Hendrixe, ba i prý existuje zatím nezveřejněná předělávka Comfortably Numb od Pink Floyd).

Album šlape jako hodinky. Písnička Colors je příjemný oldschoolový hip hop s kytarovým sólovým soubojem na závěr, No Remorse je pro změnu gangsta hardcore s kazatelským rapem. Tah na nové fans si vyzkoušeli ve skladbě When I´m Gone, v níž svým vokálem účinkuje metalová víla Amy Lee z Evanescence. Nesourodé spojení, ale i to jsou dnešní Body Count. Carnivore je klasika ve svém žánru, která vás autoritativními riffy a prorockým rap/metalem nakonec rozebere na prvočinitele.

Co na desce jako hudebníci oceníte?

Poctivý metal, v němž můžete vychutnat originální riffovou souhru, thrashově laděná sóla jak ze staré školy (Megadeth, Sepultura, Slayer), tak i mladší generace (Lamb Of God). Zároveň je tu cítit hráčský grunt classic rocku (Jimi Hendrix, Led Zeppelin) a heavy metalu (Iron Maiden, Judas Priest), dosyta naroubovaný do devadesátkového hardcoru.

Body Count - Carnivore

Body Count – Carnivore

Century Media Records, 39 minut

Rap/metal

70 %

Tagy Recenze alb Body Count

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Martin Hošna
Hudba mě provází celý můj život, snad proto, že ji beru jako „univerzální řeč“ všech. Miluju jakoukoli, která útočí na solar, a je jedno, jestli je to lidovka, hard rock, grind core nebo jazz. minulost: • v zajetí klasické hudby až do dospělého vysokoškolského věku, houslové…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY