Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Butikové zkreslení Strymon Sunset Dual Overdrive

Americký výrobce luxusních efektových krabiček Strymon rozšířil své nabídkové portfolio o nový typ zkreslení, označený Sunset Dual Overdrive. Jak název napovídá, disponuje dvojicí nezávislých zkreslovacích sekcí, z nichž každá navíc umožňuje výběr ze tří různých zvukových režimů a nechybí ani noise gate, funkce Favorite a další vychytávky.

Mimořádná univerzálnost a zvuková kvalita tohoto efektu je dána použitím hybridních obvodů postavených na analogových tranzistorech JFET (Class-A) poskytujících přirozenou dynamickou odezvu a gain až 20 dB v kombinaci s výkonným DSP čipem SHARC dodávajícím této nové technologické koncepci široké zvukové i editační možnosti.

Každá jednotka se samostatnými nášlapnými footswitchi je vybavena potenciometry Level, Drive a speciálně kalibrovanou tónovou clonou s proměnnou charakteristikou. Třípolohovým spínačem kanálu A volíme mezi mody Ge s germaniovými diodami, Texas s tlustým tónem soft-clippingem a dvojitou filtrací a boostem Treble pro nakopnutí vstupu zesilovače.

Kanál B nabízí režim 2stage s naturálním zkreslením bez potlačených basových pásem, Hard s velkou porcí gainu a zvukem sahajícím od overdrivu po fuzz a mod JFET s hřejivým a transparentním clean boostem. Oba kanály lze vzájemně kombinovat v různém pořadí nebo je používat také paralelně a podržením footswitche A lze uložit do paměti oblíbené nastavení.

Pomocí nášlapných spínačů a potenciometrů Level nastavujeme také Treshold integrovaného noise gatu, měníme true bypass zapojení na bufferovaný mod, určujeme funkci externího pedálu (expression s morphingem nebo volume) nebo se vracíme do továrního nastavení. Na čelním panelu jsou umístěny vstupní a výstupní jacky, třípolohový spínač Bright ovlivňující výraznost vyšších frekvencí, zdířky Fav a Exp pro další přepínač a externí pedál, switch A/B nastavující konfiguraci a pořadí obou sekcí a konektor 9V adapteru.

Strymon Sunset Dual Overdrive představuje současnou absolutní špičku v kategorii pedálového zkreslení s obrovskou flexibilitou zvuků sahajících od čistého boosteru, přes jemný crunch, saturovanější overdrive až po agresivní high gain s moderním témbrem a dlouhým sustainem. Díky procesoru SHARC můžeme nastavovat další skryté funkce a s modem Favorite se ze Sunsetu stává plnohodnotný tříkanál. Novinka je už k dostání i na českém trhu kde se její cena pohybuje pod hranicí 9 500 Kč.

Tagy Strymon Strymon Sunset Dual Overdrive

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY