Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 08.10.2016 - 00:01

Butikové kombo Supro 1610RT Comet s tremolem a reverbem

Znovuzrozená newyorská butiková firma Supro, jejíž začátky sahají až do třicátých let minulého století, rozšiřuje svou nabídku kytarových aparátů o celolampové kombo Supro 1610RT Comet, jenž je oproti vintage zesilovačům ostatních výrobců schopno produkovat mnohem vyšší zkreslení a ve výbavě najdeme i lampové tremolo s reverbem.

Předzesilovač a efektová sekce jsou osazeny trojicí elektronek 12AX7 a jednou 12AT7 a koncový zesilovač zapojený ve třídě Class A disponuje jednou lampou Sovtek 5881/6L6WGC, jež poskytuje výkon 14 W přepínatelný na 6 W, což ve studiu i při menších akcích ocení hráči, jejichž zvuk je kromě gainu a nastavení preampu tvořen i zkreslením a limitací výkonové jednotky dodávající soundu vyšší harmonické a typickou lampovou kompresi.

Na horním panelu tohoto jednokanálu najdeme ovládání hlasitosti, tónovou clonu, potenciometr reverbu a ovladače rychlosti a hloubky vlny tremola. Vedle klasických spínačů Power a Standby je umístěn páčkový přepínač pro volbu výkonu.

Na zadní straně kabinetu s otevřenou konstrukcí se nachází výstupní konektor pro externí box a samotné kombo je vybaveno speciálním 10-ti palcovým reprem Supro CR10. Přímo k modelům 1610RT Comet a 1600 Supreme začala firma vyrábět i rozměrově identický kabinet s jedním dvanáctipalcovým reproduktorem Supro BD s dvoupalcovou cívkou, výkonem 75 W a impedancí 8 Ohm.

Supro 1610RT Comet se svým výkonem řadí mezi dnes velmi populární nízkowattová komba umožňující plné vytavení koncového stupně a díky chytře navrženému preampovému obvodu pokrývá široké zvukové spektrum počínaje hřejivým čistým soundem (do cca poloviny dráhy pot. Volume), přes hutný a kulatý crunch až po zpěvný overdrive s hladkým houslovým tónem a dlouhým sustainem. Novinka se v Evropě představí zřejmě koncem listopadu a cena pro americkou část trhu byla nastavena na cca 1 350 dolarů.

Tagy Supro Supro 1610RT
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY