Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bubenické doplňky firmy Meinl pro rok 2022

Společně se spoustou nových činelů představila společnost Mein Cymbals několik doplňků, bez nichž se většina bubeníků, kteří to myslí s hraním na nástroj vážně, dřív nebo později neobejde. Příslušenství, které přibylo do produktového katalogu Meinl 2022, tvoří cvičební pady Marshmallow Practice Pads MMP12 a MMP6 doplněné stojanem Practice Pad Stand MPPS, činelový převozní obal Carbon Ripstop 22“ Cymbal Bag, řetěz Heavy Cymbal Bacon HBAC, ladicí klíč Byzance Drum Key MBKT, tamburína Super Flex Hihat Tambourine SFHHT a stojanový úchyt Multi-Clamp PMC-1.

Cvičební pady Marshmallow Practice Pads jsou k dispozici v průměrech 6 nebo 12 palců a jsou vybaveny extra silným pěnovým povrchem s tloušťkou 20 mm, tlumícím zvuk a zároveň poskytujícím dostatečný odskok paličky. Základna má sílu 19 mm a  spodní část vysoká 5 mm je opatřena protiskluzovou úpravou. Díky 8mm závitu  lze pady připevnit na klasický činelový stojan nebo na odlehčený stojan Practice Pad Stand MPPS stříkaný černou práškovou barvou.

Ocelový stojan MMPS má skládací nohy s pryžovými koncovkami a výšku nastavitelnou v rozpětí 48 až 94 cm. Pad MMP6 je nabízen v černém provedení, model MMP12, který je možno usadit i do standardního snare stojanu, je vyráběn v úpravách Black, Orange a Sea Foam.

Řetěz Heavy Cymbal Bacon HBAC dodá činelu další zvukový rozměr a je samozřejmě použitelný s modely typu crash, ride i s efektovými verzemi. Řetízek dlouhý 10.5 palců je vyroben z chromované nerezové oceli a korálky jsou pečlivě opracovány, aby nepoškodily povrch činelu. Díky ploché kulaté podložce lze HBAC zavěsit na jakýkoliv stojan.

Carbon Ripstop 22“ Cymbal Bag je vyroben z mimořádně odolného a pevného polyesterového materiálu 600D. Jeho nastavitelné polstrované popruhy s žebříčkovými přezkami z ABS, karabinami a hrudní přezkou vám umožní nosit pouzdro pohodlně na zádech a mít tak volné ruce. Nechybí křížové prošívání zvyšující ochranu proti protržení, široká spodní podšívka (EVA) a velká vnější kapsa na zip.

Uvnitř jsou všity čtyři činelové přepážky, do hlavního oddílu se vejdou činely o průměru až 22 palců, samostatná přihrádka pro hi-hat pojme činely o velikosti 15 palců a interiér tvoří polyesterová tkanina 420D s PU povlakem zvyšujícím odolnost proti oděru. Pouzdro je dodáváno v černé barvě s karbonovým vzorem.

Super Flex Hihat Tambourine SFHHT je opatřena hvězdicovitým, pružným a lehkým rámem z mylaru, který se přizpůsobí profilu činelu, což pozitivně ovlivňuje rychlost reakci tamburíny na akcenty. U modelu bylo použito deset párů jinglů, které poskytují jasný zvuk s dostatečnou hlasitostí. K výrazné projekci tamburíny SFHHT přispívá také její nadstandardní šířka 9.5 palců (24 cm) a na rozdíl od běžných hi-hatových tamburín ji lze instalovat nebo opět sejmout pouhým pohybem zápěstí.

Oboustranná svorka Multi-Clamp PMC-1 slouží k připevnění ramena činelu nebo tomu k jakémukoli stojanu. Konstrukce je univerzální pro veškerý standardní bicí hardware a masivní kovové tělo ze tří kusů hliníku doplňuje čtveřice motýlových šroubů. Svorku o hmotnosti 230 g lze použít pro stojany s průměrem 13 až 34 mm.

Nenápadnou, ale nezbytnou součástí každé bicí soupravy je ladicí klíč, jehož design dotáhl Meinl v případě modelu Byzance Drum Key MBKT k dokonalosti jak po funkční tak i vizuální stránce. Rustikálně působící klíč je potažen vrstvou cínu s patinovaným povrchem a křídla mají dostatečnou šířku pro pohodlnou a rychlou úpravu ladění či výměnu blány. Na jedné straně je vyobrazeno logo značky, druhá strana nese nápis Byzance a nechybí otvor pro kroužek na klíče.

Tagy meinl Meinl Marshmallow Practice Pads Meinl Heavy Cymbal Bacon HBAC Meinl Carbon Ripstop 22“ Cymbal Bag Meinl Super Flex Hihat Tambourine SFHHT Meinl Byzance Drum Key MBKT Meinl Multi-Clamp PMC-1

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY