Přejít k hlavnímu obsahu
Bratři několik let intenzivně makají. Vyplatilo se | Foto: SoundCzech
Bratři několik let intenzivně makají. Vyplatilo se | Foto: SoundCzech
redakce - Čt, 08.10.2020 - 15:00

Bratři mají šanci získat ocenění EU

Elektronické duo Bratři má nakročeno k mimořádnému úspěchu. Jako jediná kapela z České republiky jsou mezi nominovanými na cenu Music Moves European Talents 2021, které každoročně uděluje Evropská unie. 

Pokud srovnáme počty muzikantů, kteří pocházejí z anglo-amerického prostředí, s těmi z kontinentální Evropy, je zastoupení těch druhých výrazně nižší. A právě jedním z cílů cen Music Moves European Talents je tento poměr změnit a podpořit kariéru právě těch umělců, kteří mají ambice dosáhnout evropského úspěchu, ale nepocházejí ze zemí, které udávají v hudbě směr. 

„Pro nás je tahle nominace velmi důležitý okamžik. Je to důkaz toho, že to, co děláme, má smysl i v zahraničí. Je to velká motivace v tom pokračovat i přes překážky, které nám tento rok přichystal. Když se podíváme, kdo všechno tuhle cenu vyhrál, tak je skvělé být už jen mezi nominovanými!“ komentuje nominaci samotná kapela. A my jim to přejeme za celou českou scénu, protože za jejich úspěchem je hodně poctivé práce.

Skuteční bratři – dvojčata Jiří a Ondřej – patří mezi nové tváře domácí elektronické scény, kteří za pomocí živých bicích a modulárních syntezátorů kombinují taneční motivy s technem a ambientními plochami. Za pouhých pár let na scéně stihli zahrát na několika festivalech (Rock for People, Beseda u Bigbítu) a showcasových konferencích a vydat EP Monster (2017) a sérii singlů. Poslední z nich Signal předznamenává brzké vydání plnohodnotného alba. 

Kapela Bratři byla v minulosti podpořena hudební kanceláří SoundCzech, která má za cíl podporovat českou hudbu v zahraničí.

Tagy Bratři Evropská unie SoundCzech

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY