Přejít k hlavnímu obsahu
Electronica: Vision of Sound II představí nové tváře hudebních scén střední Evropy. Nebude chybět Katarína Máliková a Bratři
Electronica: Vision of Sound II představí nové tváře hudebních scén střední Evropy. Nebude chybět Katarína Máliková a Bratři
redakce -

Katarína Máliková a Bratři zastreamují z Londýna

Různé přístupy k elektronické hudbě, unikátní doprovodná projekce, a to všechno online a zdarma nabídne už 28. listopadu streamovaná akce s názvem Electronica: Vision of Sound II. Představí se čtyři umělci: Bratři (CZ), Katarína Máliková (SK), Hatti Vatti (PL) a Óperentzia (HU). Akce je součástí online konference CEEntral Party Digital.

Po loňském úspěchu se hudební scény střední Evropy znovu spojily, aby v londýnském klubu Rich Mix představily novou generaci umělců, kteří mají ambici posouvat hranice elektronické hudby zase o kousek dál. Letošní streamovaný koncert nabídne i jedno české a jedno slovenské jméno: Bratry a Katarínu Málikovou.

Bratři jsou ambiciózní a stále poměrné nové jméno české elektronické scény. Duo skutečných bratrů osobitým stylem spojuje modulární syntezátory, minimal techno a živé bicí. Aktuální finalisté prestižních cen Music Movers Europe Talent 2021 chystají mimořádnou show podpořenou speciální projekcí.

Katarína Máliková přistupuje z elektronické hudbě z jiného spektra. Její hudba je melancholická a křehká, kde decentně použitá elektronika umocňuje sílu zpěvaččina hlasu. Už její první album Pustvopol si vysloužilo slova o nejlepším debutu za poslední dekádu. Nové album Postalgia, které se vydává ještě hlouběji do neprozkoumaných vod elektronické hudby, dokázalo debut překonat. Vizuální část sobotního koncertu vytvořili Tomáš Červený a Kristina Bártová.

Streamované koncerty ve spolupráci s klubem Rich Mix a v rámci online konference CEEntral Party Digital organizuje České centrum v Londýně, slovenská ambasáda v Londýně, polský kulturní institut a maďarské kulturní centrum a za podpory SoundCzechu a Divadelního ústavu. Registrujte se zdarma.

Tagy Katarína Máliková Bratři streaming konference

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY