Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 16.05.2021 - 00:01

„The Bludgeon“: limitka Fender '51 Nocaster Joe Bonamassa

Už v roce 2019 oznámil kytarista Joe Bonamassa, že Fender Custom Shop připravuje speciální sérii modelu inspirovaného Bonamassovým modifikovaným Nocasterem z roku 1951, o němž hvězda bluesrockové kytary často tvrdí, že je nejlépe dynamicky hrajícím nástrojem jeho opulentní sbírky. Luxusní a určitě i sběratelsky velmi atraktivní kousek „The Bludgeon“ Joe Bonamassa Limited Edition Fender '51 Nocaster, jehož stavbu si vzal na starost master builder Greg Fessler, je konečně k dispozici prostřednictvím závazných objednávek.

Pro patinovaný korpus krytý nitrocelulózovým lakem byl použit výběrový jasan, javorový krk dostal upravený profil přesně okopírovaný podle originálu, hmatník ze stejného materiálu o radiusu 7.5 palců nese 21 středně silných vintage pražců z drátu 45085, kostěný ořech široký 42 mm a poziční značky jsou vyrobeny z micarty.

Bonamassův letitý Nocaster je osazen krkovým humbuckerem z Gibsonu SG Custom 1961 a snímač určený pro repliku představuje jeho detailně zpracovaný klon s ručním vinutím. Stejně postupovali v Custom Shopu také u kobylkového single coilu Blackguard HW 50-51. Ovládání sestává z celkové hlasitosti, clony s kondenzátorem Lu-Radio a třípolohového switche.

Struny kotví skrz tělo a přes kobylku s vaničkovou základnou doplněnou trojicí mosazných válečkových kamenů míří do firemních vintage strojků. Nechybí srážeč strun EH, černý jednovrstvý pickguard a šroub nastavující výztuhu je stejně jako v případě předlohy a dalších modelů Fender z raného období uložen v patce krku. Kovové komponenty mají niklochromový povrch.

„The Bludgeon“ Joe Bonamassa Fender '51 Nocaster s heavy relic úpravou Natural bude vyroben v limitované sérii čítající 100 kusů, celková produkce kolekce je rozvržena do období přibližně tří let. Nástroj lze objednat prostřednictvím Bonamassova webu, cena byla nastavena na 8500 dolarů včetně stylového pevného pouzdra Custom Shop a případný zájemce musí předem složit nevratný depozit ve výši 500 dolarů.

Tagy Fender Fender '51 Nocaster „The Bludgeon“ Joe Bonamassa
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY