Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí modul Yamaha EAD10 s firmwarem 2.0

Bicí standalone modul Yamaha EAD10, doplněný externí snímací jednotkou s triggerem a mikrofonem, umožňuje v kombinaci s klasickou soupravou využívat nejrůznější elektronické zvuky či efekty a v neposlední řadě také přímo nahrávat jednotlivé tracky. Model, oficiálně představený na loňském veletrhu NAMM, dostal před nedávnem firmware 2.0, přinášející nové funkce pro záznam, cvičení či výuku.

V systému přibyla funkce TalkBack, která se může stát praktickým pomocníkem především pro youtubery nebo online lektory. Okruh automaticky navyšuje gain mikrofoního signálu a pro zpřehlednění hovoru zároveň potlačuje zařazené efekty. TalkBack lze aktivovat tlačítkem Sensor Unit, úderem do padu nebo footswitchem.

Kapacita nahrávaných dat (USB disk) byla navýšena na 90 minut a integrovaný noise gate umožňuje nastavení parametrů Threshold a Release u mikrofonního obvodu. Eliminaci nežádoucího statického šumu způsobeného kabely zajišťuje Jack Noise Reduction.

Díky upravenému routingu je možno klik přesměrovat do hlavních stereo výstupů nebo USB výstupu a banka byla posílena o 42 nových presetů s akustickými i elektronickými rejstříky a kity optimalizovanými také pro triggering, pady se síťkovými blánami a Low Volume činely.

Uživatelé mohou bezplatný update stahovat zde. Výrobce uvedl, že bicí modul Yamaha EAD10 s nainstalovaným firmwarem 2.0 bude na trhu dostupný v průběhu března příštího roku. Vlastnosti aktualizované verze přibližují přiložená videa.

Tagy Yamaha Yamaha EAD10 V2.0

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY