Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Bicí kity Sonor AQ2 Safari Set/Bob Set Pearl White

Profesionální řada bicích ze série Sonor AQ2, která vychází z předchozí oblíbené edice Select, nabízí kromě miniaturní sady Martini nebo rozměrově standardnějších modelů Studio a Stage také kompaktní celojavorové varianty kitů AQ2 Safari Set a Bob Set, vhodné především pro decentnější žánry nebo menší klubové akce. K finančně nejdostupnějším modelům z kolekcí Safari/Bop patří sety s fóliovou retro úpravou White Pearl.

Oba sety ve čtyřmístné konfiguraci disponují korpusy se stěnami tvořenými 7 vrstvami javoru (4 z nich z kanadský javor), jednotlivé pláty jsou k sobě lepeny metodou CLTF (Cross Laminated Tension Free) spojující vrstvy pod úhlem 90 stupňů a enormní citlivost s přesnou reakcí na úder zajišťují hrany broušené v úhlu 45 stupňů.

Nově koncipované lité mušle využívají firemní technologii TuneSafe, jejíž konstrukce minimalizuje kontakt s tělem bubnu a dodává mu masivnější projekci, delší sustain, frekvenčně plný vyrovnaný zvuk a v neposlední řadě také pozitivně ovlivňuje stabilitu a přesnost ladění. Výsledný sound ovlivňují i úchyty tomů SmartMount poskytující tónu silnější rezonanci.

Sady Sonor AQ2 Safari Set a Bob Set jsou vedle zmíněného perleťového bílého provedení WP dostupné v úpravách Brown Fade, Quartz Titanium, Transparent Black a Aqua Silver. Ceny v českých obchodech startují na cca 17 200 Kč za kit Safari White Pearl a končí na částce cca 23 400 Kč za modely Bop Set.

Základní specifikace kitů Sonor AQ2 Safari Set a Bob Set:

AQ2 Safari Set
basový buben: 16" x 15"
snare: 13" x 6"
tom: 10" x 7"
floor tom: 13" x 12"
držák tomu

AQ2 Bop Set
basový buben: 18" x 14"
snare: 14" x 6"
tom: 12" x 8"
floor tom: 14" x 13"
držák tomu

Tagy Sonor Sonor AQ2 Safari Set Sonor AQ2 Bob Set

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY