Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

„Beatmaker“ Akai MPC One

Po úspěšných modelech MPC-Live a MPC-X přichází firma Akai Professional s dalším zástupcem série MPC, kterým je komplexní produkční stanice MPC One, poprvé prezentovaná na zimním veletrhu NAMM. Novinka, představující nejmenší variantu této edice, pracuje ve standalone režimu nevyžadující propojení s počítačem a stejně jako její předchůdci nabízí řadu pokročilých funkcí, bohatou softwarovou výbavu, objemnou banku samplů a širokou konektivitu.

Srdcem systému je špičkový Quad-core ARM procesor použitý také u modelů Live/X, k dispozici jsou 2 GB RAM a 4 GB vnitřní paměti obsahující 2 GB přednastavených vzorků. Jednotka pracuje na stejné platformě jako oba předchůdci, což znamená, že i One nabízí zvukově působivé synthy Electric, Tubesynth nebo Bassline společně s knihovnou AIR efektů pro mix a mastering.

Úložný prostor je rozšiřitelný pomocí USB portů či SD slotu pro paměťové karty, samozřejmostí je integrace Splice.com, Ableton Link! a Ableton Live 10, kromě 16 podsvícených RGB padů s parametrem velocity a dalších ovládacích prvků zde najdeme sedmipalcový dotykový displej doplněný čtveřicí potenciometrů Q-Link a rotační encoder pro navigaci.

Do zadního panelu jsou usazeny dvojice TRS vstupů a výstupů, potenciometry Master a Rec volume, DIN konektory MIDI In/Out, porty Link, USB-A 3.0 + USB-B 2.0, čtveřice CV/Gate 3.5 mm zdířek (8 výstupů 1/5, 2/6, 3/7, 4/8) pro ovládání modulárních nástrojů a na protilehlé straně šasi má své místo už zmíněný SD slot a minijackový výstup sluchátek.

Flexibilní desktopová stanice Akai MPC One o rozměrech 272 x 272 x 53 mm a hmotnosti 2.1 kg je napájena adapterem 19V 3.42 A, jenž je součástí balení. Cena kompaktního grooveboxu s 10 GB nejrůznějších zvukových vzorků (Sample Tools by C, Rawcutz, F9, MPV loops, NSXII Sound Design) byla na českém  trhu nastavena okolo hranice 20200 Kč.

Tagy AKAI Akai MPC One

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY