Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 04.06.2020 - 00:01

„Beatmaker“ Akai MPC One

Po úspěšných modelech MPC-Live a MPC-X přichází firma Akai Professional s dalším zástupcem série MPC, kterým je komplexní produkční stanice MPC One, poprvé prezentovaná na zimním veletrhu NAMM. Novinka, představující nejmenší variantu této edice, pracuje ve standalone režimu nevyžadující propojení s počítačem a stejně jako její předchůdci nabízí řadu pokročilých funkcí, bohatou softwarovou výbavu, objemnou banku samplů a širokou konektivitu.

Srdcem systému je špičkový Quad-core ARM procesor použitý také u modelů Live/X, k dispozici jsou 2 GB RAM a 4 GB vnitřní paměti obsahující 2 GB přednastavených vzorků. Jednotka pracuje na stejné platformě jako oba předchůdci, což znamená, že i One nabízí zvukově působivé synthy Electric, Tubesynth nebo Bassline společně s knihovnou AIR efektů pro mix a mastering.

Úložný prostor je rozšiřitelný pomocí USB portů či SD slotu pro paměťové karty, samozřejmostí je integrace Splice.com, Ableton Link! a Ableton Live 10, kromě 16 podsvícených RGB padů s parametrem velocity a dalších ovládacích prvků zde najdeme sedmipalcový dotykový displej doplněný čtveřicí potenciometrů Q-Link a rotační encoder pro navigaci.

Do zadního panelu jsou usazeny dvojice TRS vstupů a výstupů, potenciometry Master a Rec volume, DIN konektory MIDI In/Out, porty Link, USB-A 3.0 + USB-B 2.0, čtveřice CV/Gate 3.5 mm zdířek (8 výstupů 1/5, 2/6, 3/7, 4/8) pro ovládání modulárních nástrojů a na protilehlé straně šasi má své místo už zmíněný SD slot a minijackový výstup sluchátek.

Flexibilní desktopová stanice Akai MPC One o rozměrech 272 x 272 x 53 mm a hmotnosti 2.1 kg je napájena adapterem 19V 3.42 A, jenž je součástí balení. Cena kompaktního grooveboxu s 10 GB nejrůznějších zvukových vzorků (Sample Tools by C, Rawcutz, F9, MPV loops, NSXII Sound Design) byla na českém  trhu nastavena okolo hranice 20200 Kč.

Tagy AKAI Akai MPC One
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY