Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 25.09.2021 - 00:01

Basy Cort Artisan C4 a C5 Plus OVMH

Společnost Cort oznámila zahájení sériové výroby dvojice nových modelů baskytar ze série Artisan ve čtyř a pětistrunných verzích C4 a C5 Plus OVMH. Oba nástroje, mající z pohledu korejského výrobce za úkol nabídnout vlastnosti této prémiové řady za dostupnější cenu, disponují sendvičovým korpusem, kvalitními snímači Bartolini a aktivním systémem z produkce renomované značky Markbass.

Základem těla je centrální javorový blok lemovaný ořechovými pláty, na něž jsou nalepena korpusová křídla z mahagonu krytého topem z ovangkolu, jehož zvukový charakter leží na pomezí palisandru a bubingy. Krk, šroubovaný přes ergonomicky tvarovaný spoj, je vyroben z tvrdého kanadského javoru a pro hmatník o radiusu 400 mm byla zvolena odolná jatoba.

K dispozici je 24 jumbo pražců, délka menzury činí standardních 34 palců. Struny jsou usazeny v masivní kobylce MetalCraft M s roztečemi 19 (M4) respektive 18 mm (M5). Mechanika umožňuje dvojí způsob uchycení strun, tedy buď skrz tělo, nebo ve stylu top-load, k čemuž slouží frézované drážky pro rychlejší výměnu potahu. Zvolené řešení tak mimo jiné nabízí kombinaci uchycení jednotlivých strun, kdy si hráč může najít jejich optimální tenzi, což má za následek komfortnější hratelnost.

Zvuk přenáší dva soapbar snímače Bartolini MK-1 napojené na předzesilovač Markbass MB-1 produkující naturální transparentní sound. Ovládání sestává z malého switche volícího mody aktiv/pasiv, společné hlasitosti,  třípásmových korekcí a potenciometru balance pro nastavení plynulého poměru obou snímačů. Většina hardwaru má černou povrchovou úpravu.

Nástroje v decentním laku Antique Brown Burst jsou v továrně seřízeny na struny D'Addario EXL165 nebo 170-5SL, oficiální české ceny se pohybují okolo 13000 Kč za model Artisan C4 Plus OVMH, pětistrunné provedení Artisan C5 Plus OVMH vyjde na cca 14000 Kč.

 

Tagy Cort Cort Artisan C4 Plus OVMH Cort Artisan C5 Plus OVMH

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY