Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 01.04.2018 - 00:01

Basový preamp/line driver TCE SpectraDrive

Společnost TC Electronic představila nový multifunkční basový pedál SpectraDrive. Využívá technologii použitou v předchozích modelech a kromě předzesilovače s inteligentní ekvalizací nabízí také kvalitní kompresor, signálový buffer, modeling lampového zkreslení, integrovaný DI box, širokou konektivitu a samozřejmě i USB rozhraní pro upload zvuků z online knihovny TonePrint.

Preampová sekce se čtyřpásmovými korekcemi převzatými ze zesilovače TCE BH800 je doplněna multi-band kompresorem SpectraComp s algoritmy legendární studiové verze System 6000, obvod bufferu vychází z modelu TCE Bonafide a zkreslení TubeDrive emuluje zvuk preampu a koncového stupně elektronkových aparátů

Na levém boku šasi je umístěn výstupní XLR konektor Direct Boxu pro přímé spojení s mixážním pultem nebo nahrávacím zařízením a najdeme zde i minijackovou zdířku sluchátek a Aux In s možností připojení externího zdroje zvuku (MP3, telefon, sekvencer apod.).

Čelní strana je vyhrazena pro nástrojový vstup, hlavní výstup a konektor Thru (např. ladička nebo výstup čistého "dry" signálu), tři páčkové switche slouží k odpojení uzemnění, funkcím Pre/Post, Inst/Line a pomocí portu USB Mini-B lze stahovat nové presety TonePrint nebo aktualizovat firmware.

Krabička o rozměrech 54 x 113 x 135 mm je napájena 9V adapterem, který je součástí balení a osazena dvojicí footswitchů aktivující efekt (bufferovaný bypass) a přepínající overdrive. Novinka se na evropském trhu představí pravděpodobně v průběhu května a předpokládaná cena se má pohybovat okolo 170 eur.

Tagy TC Electronic TCE SpectraDrive
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY