Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 21.03.2016 - 00:01

Basový mini wah Dunlop Cry Baby CBM105Q

Po kytarovém modelu malého kvákadla Cry Baby Mini se Dunlop rozhodl nabídnout zmenšenou verzi wah pedálu i baskytaristům. Novinka s označením Cry Baby Mini Bass Wah CBM105Q vychází z osvědčené typové varianty 105Q, jež je součástí pedalboardů mnoha hráčů, mezi které také patří Flea z RHCP, Nathan East, Doug Wimbish, Robert Trujillo nebo Gerald Veasley.

Nový basový mini model v typickém bílém laku prošel odtučňovací kůrou, která jeho rozměry zmenšila zhruba na polovinu původní verze a k odlehčení došlo i použitím hliníkového šasi. Stejně jako předchůdce je i CBM105Q vybaven tichým Auto-Off přepínáním bez nutnosti aktivovat wah přes footswitch. Pro zapnutí stačí pouze položit nohu na pedál a odpadá tak nutnost vyklánět jej do horní polohy. Po sundání nohy se efekt vypne a pedál se automaticky vrátí do spodní polohy.

Na pravé straně jsou kromě vstupního jacku umístěny dva malé potenciometry Volume a Variable Q - prvním z nich můžeme ovlivnit hlasitost až do úrovně + 20 dB a druhý slouží k detailnímu nastavení frekvenčního průběhu efektu.

Obvod je navržen tak, aby ovlivňoval především vysoká a střední pásma a zachovával spodní spektrum a tím pádem i plnost a nosnost tónu. Z tohoto důvodu mohou využít vlastností basového Dunlopu také kytaristi s podladěnými nebo vícestrunnými nástroji.

Pedál lze napájet 9V adapterem nebo baterií, která je vzhledem k minimálnímu odběru cca 3.5 mA schopna dodávat krabičce dostatek energie po mnoho hodin. Dunlop Cry Baby Bass Mini Wah by se měl na trhu objevit pravděpodobně na přelomu května a června za cenu cca 160 Euro.

Tagy Cry Baby
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY