Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.06.2016 - 00:01

Converse Chuck Hack All Wah: tenisky se zabudovaným wah pedálem

Nápadem hodným českého velikána Járy Cimrmana se pochlubila módní značka Converse, která ve spolupráci s vývojáři z Agency Republic vyvinula několik prototypů wah pedálu uloženém v modelu Converse Chuck Taylor All Stars. Bizarní novinka s označením Converse Chuck Hack All Wah navazuje na experimentální verzi Chet Atkins All Wah představený v roce 2013 designovou firmou Critical Mass.

Zatímco u většiny klasických kvákadel je nášlapný pedál mechanicky napojen na potenciometr nebo tuto funkci zastává optika, tak v případě "teniskového wahu" byl zprvu použit speciální senzorový proužek reagující na ohyb podrážky a po čase byl nahrazen polohovým snímačem (oba prototypy viz. přiložená videa). Podrážka byla provrtána z obou boků a do otvorů byly instalovány vstupní a výstupní jacky napojené na obvod uložený v patové části.

Problémem, připomínajícím Cimrmanovu pověstnou metodu slepých uliček, ovšem zůstává otázka, co se stane v případě, že kytarista vybavený tímto efektem dá při koncertě průchod svým emocím a vlající kabeláží připevněnou k botě začne při tanečních kreacích destruovat pódiovou techniku a ohrožovat spoluhráče.

Ale zdá se, že i tento nedostatek bude mít své řešení - společnost CuteCircuit totiž oznámila vývoj dalšího prototypu, který bude pomocí bezdrátové technologie Bluetooth posílat signál z boty do externí krabičky v pedalboardu a samozřejmostí má být i kompatibilita s počítačem a smartphonem. Lidská tvořivost a fantazie jsou bezbřehé a možná se blíží doba, kdy do svých oblíbených hudebnin budeme chodit kupovat i obuv.

Tagy Cry Baby
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY