Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 06.09.2017 - 00:01

Basový wah Dunlop Geezer Butler Cry Baby

Michael Joseph „Geezer“ Butler z Black Sabbath, kteří oficiálně ukončili svou kariéru celosvětovým turné The End s finální dvojicí únorových koncertů v Birminghamu, zůstává stále jedním z nejvlivnějších basistů heavy metalu, jenž bude nadále inspirovat další generace hráčů. Zřejmě i odchod Sabbathů ze světové scény je jedním z důvodů, proč firma Jim Dunlop právě na letošní rok připravila premiéru basového kvákadla Geezer Butler Cry Baby GZR95.

Geezer Butler je navíc pravděpodobně prvním basistou v historii, který na nahrávce použil wah pedál, takže pro značku Dunlop byl výběr hráče, jenž bude mít vůbec první signovaný model basového wahu této značky, v podstatě jedinou přirozenou volbou.

Podpisový pedál vychází z kytarové verze Cry Baby 95Q, u níž byl pomocí upravených obvodů modifikován průběh efektovaného signálu disponujícího masivními basy a agresivními středy dodávajícími tónu potřebnou průraznost nutnou k prosazení se v mixu kapely.

Oproti 95Q je GZR95 vybaven automatickým systémem vypínání – nenajdeme zde tedy klasický nášlapný switch, ale pedál se po sundání nohy sám vrátí do patové polohy s nulovým ovlivněním čistého zvuku. Uvnitř šasi najdeme i malý potenciometr Q pro změnu šířky modulovaného frekvenčního pásma – tato funkce je z výroby přednastavena na Geezerův oblíbený zvuk.

Basový wah Dunlop Geezer Butler Cry Baby není samozřejmě určen pouze fanouškům Black Sabbath a heavy metalu, ale svou funkci plně zastane také v jiných žánrech. Novinka by se měla v Evropě objevit zřejmě ještě v průběhu září, oficiální cena pro americký trh se pohybuje pod hranicí 170 dolarů.

Tagy Cry Baby Dunlop Dunlop Geezer Butler Cry Baby
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY