Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 15.05.2019 - 00:01

Basový DI box/preamp Mesa Boogie Subway+

Basový podlahový DI box/preamp Mesa Boogie Subway dostal nástupce v podobě luxusněji vybaveného modelu s označením Subway+. Novinka je oproti předchozí verzi vybavena vylepšeným vstupním obvodem, posílena byla filtrační sekce, ekvalizer disponuje duálními parametrickými středy a kromě dvojice footswitchů přibyla také sériová efektová smyčka.

Vstupní sekce tranzistorového předzesilovače převzatého z populárního aparátu Subway D-800+ nyní nabízí samostatné hlasitosti pro čistý zvuk a boost, jenž je osazený vlastním nášlapným spínačem, který doplňuje druhý footswitch s funkcí Mute. Filtrace je ovládána potenciometry Hi-Pass a Voicing - první z nich volí spodní pásma v rozmezí 30 až 125Hz a druhý ovlivňuje výraznost středových frekvencí (Flat - Boost).

Zásadní úpravy se dočkaly také aktivní čtyřpásmové korekce se zdvihem +-12 dB, jejichž duální parametrické středy (Low-Mid / High-Mid) lze plynule nastavovat v rozmezí 150Hz-1800Hz / 300Hz-5000Hz a další možnosti nabízejí dva páčkové přepínače Deep / Bright sloužící k posílení basů a vyšších středů.

Konektivita sestává z jackového vstupu, na levém boku najdeme konektor pro ladičku a čelní strana je vyhrazena pro send/return efektové smyčky, hlavní jackový výstup napojený na ovladač Master, spínač Pre/Post a dva symetricky zapojené XLR konektory Preamp Out / Direct Out s odepínáním uzemnění.

Basový DI box/preamp Mesa Boogie Subway+ o rozměrech cca 5x14x20 cm a hmotností 0.9 kg je napájen 9V adapterem nebo baterií, jejíž šachta je zapuštěna do dna krabičky. Inovovaná varianta flexibilního předzesilovače by se měla v evropské distribuci objevit s cenovkou cca 430 eur.

Původní, kompaktnější a finančně dostupnější verze preampu Subway (viz video), kterou kalifornská značka začala vyrábět v roce 2016, zůstává i nadále na trhu a v českých obchodech tento model pořídíte za přibližně 7 500 Kč.

Tagy mesa boogie Mesa Boogie Subway+
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY