Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 22.09.2016 - 00:01

Basový chorus EHX Bass Clone

Newyorský výrobce kytarových efektů, společnost Electro Harmonix, si na začátek letošního školního roku připravila novinku v podobě basového chorusu EHX Bass Clone, jenž koncepčně vychází z populární kytarové verze Small Clone.

Krabička využívá identického modulačního obvodu, ale na rozdíl od kytarové varianty je basový model vybaven mnohem širšími možnostmi ovládání. Zatímco Small Clone je osazen pouze potenciometrem rychlosti a přepínačem hloubky vlny, Bass Clone disponuje nejen potenciometry Depth a Rate, ale i samostatnými ovladači basů a výšek, což se vzhledem k frekvenčnímu posazení baskytary jeví jako skutečně praktická a funkční modifikace.

Nejedná se o klasické dvou pásmové korekce - výšky sice ovlivňují celý průchozí zvuk, ale basy fungují pouze pro neefektovanou signálovou část před vstupem do modulačního obvodu. Kromě toho najdeme na hlavním panelu pedálu také dvoupolohový páčkový minipřepínač X-Over aktivující vestavěný crossover, jenž z modulace ořezává nejnižší frekvence a dodává tak chorusu brilantnější přednes a s precizními a konkrétními konturami bez zbytečně rozmazaných basů.

Majitele malých pedalboardů potěší kompaktní rozměry (70 x 115 x 54 mm) kovového "nano" šasi, krabičku lze napájet 9V adapterem nebo baterií a hlavní nášlapný footswitch je zapojen v režimu true bypass, takže při vypnutém stavu efekt nijak neovlivňuje průchozí signál a zachovává původní charakter nástroje. Novinka se na trhu objeví pravděpodobně v průběhu října a oficiální cena pro USA se bude pohybovat na hranici 90 dolarů.

Tagy EHX EHX Bass Clone
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY