Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové kombo Fender Rumble 800: masivní výkon a přijatelná váha

Fender zařadil do nabídky basových komb model Rumble 800, představující novou vlajkovou loď dané produktové edice. Aparát vybavený zakázkovými reproduktory Eminence se může pochlubit více než dostatečnou výkonovou rezervou při zachování nízké hmotnosti a oproti předchozí verzi Rumble 800 Stage je vybaven tradičněji řešeným předzesilovačem bez modelingu a digitálních efektů. Tato sekce ustoupila u novějšího provedení profesionálněji pojatým korekcím a dalším prvkům.

Model Rumble 800, který se připojuje k v současnosti nejprodávanější řadě basových komb na světě, nabízí koncovou Class-D jednotku o výkonu 800 wattů s působivou projekcí, podpořenou dvěma desetipalcovými custom reproduktory Eminence s neodymovými magnety a přepínatelnou kompresní hornou.

Hlavní panel umístěný na horní straně komba je osazen nástrojovým vstupem, gainem čistého kanálu, čtyřpásmovými korekcemi, potenciometry Drive, Level pro zkreslený kanál a trojicí voicingových tlačítek Bright – zvýraznění vyšších frekvencí, Contour – upozadění středů, a Vintage – emulace zvuku elektronkových předzesilovačů.

Celková hlasitost je ovládána masterem a také páčkovým spínačem Full/ Low navázaným na integrovaný attenuator, umožňující snížit úroveň maximálního výkonu na hodnotu cca 200 wattů. Na zadní straně šasi najdeme send / return efektové smyčky, minijackové konektory pro Aux In a sluchátka, zdířku footswitche volícího kanály, Speakon pro připojení druhého externího boxu (spínač 400 W / 8 Ohm, 500 W / 4 Ohm), přepínač zmíněné horny, síťový kloubový vypínač a linkový XLR výstup s možností modů Pre/Post a odpojení uzemnění.

Kombo Fender Rumble 800 o hmotnosti 13.15 kg disponuje předním duálním bassreflexem, kabinet je vyroben z kvalitní překližky potažené černým tolexem kombinovaným s čelní ochrannou sítí v barvě pepř a sůl. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje okolo hranice 850 dolarů.

Tagy Fender Fender Rumble 800

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY