Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 24.02.2017 - 00:01

Basové efekty Hartke HC33, HF44 a HL77

Americká firma Hartke posílila svou nabídku efektů o trojici modelů s názvy HC33, HF44 a HL77, pod kterými se ukrývá analogový chorus, zkreslení typu fuzz a looper vybavený rytmickými patterny. Všechny krabičky s odolným šasi z litého hliníku jsou sice primárně navrženy pro baskytaru, ale zajímavé zvukové možnosti nabízejí také ve spojení s kytarou nebo klávesami.

Chorus Hartke HC33 postavený na striktně analogovém obvodu s klasickými čipy BBD přináší velmi muzikální a přirozeně znějící modulaci sahající od jemné pulsace až po masivní a frekvenčně plný sound. Pedál je osazen potenciometry Depth a Speed nastavující hloubku a rychlost vlny a ovladačem Blend volíme poměr mezi efektovaným a prvotním signálem.

Bass Fuzz HF44 využívá FET tranzistory, jež se svými zvukovými a dynamickými vlastnostmi blíží lampovým obvodům a disponuje poměrně širokým záběrem zkreslení s dominujícím agresivním high-gain témbrem typickým pro modernější fuzzy. Ovládání sestává ze známých potenciometrů Level, Gain a dvoupásmových korekcí Mid a Tone.

Výkonný looper HL77 zaujme až 6 hodinovou pamětí s 99 uložitelnými presety a nelimitovaným množstvím vrstvených frází. Samozřejmostí jsou funkce Rec, Dub, Play, Undo, Redo, Clear, tři možnosti zastavení a doznění přehrávané audio stopy a příjemným bonusem je dvacítka rytmických setů.

Vývojářům se podařilo na nevelký panel umístit poměrně hodně ovladačů včetně displeje, souosého duální potenciometru funkcí Rhythm a Loop, indikačních diod, tap tempa atd. Na pravém boku najdeme vstupní jack plus konektor Ctrl In pro připojení externího přepínače, levý bok je vyhrazen dvěma jackům stereo výstupu a čelní strana nese USB konektor a minijackový Aux In pro připojení externího audio zdroje.

Krabičky o sympatických rozměrech 121 x 77 x 48 mm jsou osazeny kovovými nášlapnými spínači a lze je napájet 9V adapterem nebo bateriemi. Chorus, fuzz a looper od Hartke jsou nyní dostupné i na českém trhu a to za cenu okolo 2 350 Kč (HC33 a HF44) respektive 3 800 Kč v případě smyčkovače HL77.

Tagy hartke Hartke HC33 Hartke HF44 Hartke HL77
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY